top of page

טיול למרוקו,12 יום 2023 27/4-8/5

טיול עומק למרוקו, המציג אתרים יפים במיוחד של מרוקו למטייל, כולל אתרי טבע וערים במרוקו שאסור להחמיץ! מהרי הריף בצפון מרוקו אל שולי הסהרה בדרום מרוקו ואל הרי האטלס. משפשוואן האנדלוסית אל סמטאות העיר העתיקה והרובע היהודי של פס ואל השווקים של מרקש. מהכפר הקדוש מולאי אידריס אל הקסבות של דרום מרוקו ואל הדיונות הגדולות של הסהרה. כולל ביקור בעיירה אסווירה!!


יציאה בטיסות ישירות 27/4 חזרה 8/5 2023


מדריך: דודו בן צור

זהו טיול מאורגן למרוקו שיכלול גם יומיים ספארי ג'יפים מיוחד באזור הדיונות של שגגה וימת אירקי בדרום מרוקו ולינה ב- Bivouac- אוהל אירוח מיוחד המוקם במדבר. לינה בריאדים בפס ומרקש, ביקור בשפשוואן, ביקור בגני מז'ורל במרקש.

יום 1: תל אביב – מרקש

טיסת ערב מתל אביב למרקש. לאחר נחיתה וסידורי כניסה העברה למלון במרקש.


יום 2: מרקש - קזבלנקה - רבאט

נסיעה ממרקש לקזבלנקה שנמצאת לחוף הים האטלנטי ונבנתה במהלך השלטון הקולוניאלי הצרפתי. נראה את מסגד חסן השני שנבנה לחוף הים האטלנטי ונחשב לאחד המסגדים הגדולים ביותר בעולם האיסלאמי. נמשיך לרבאט לסיור בעיר הבירה של מרוקו. נבקר באזור מתחם המלוכה והממשל של מרוקו ובמוזילאום של משפחת המלוכה לצדו ניצב מסגד מרשים מהמאה ה 12 שילמד אותנו על אחת מהשושלות המפוארות של מרוקו. נבקר בקסבת אודיה – החלק העתיק של רבאט המוקף חומות ושערים מרשימים. נהלך בין הסמטאות של קסבת אודיה עד לנקודת תצפית על הים. ארוחת ערב ולינה ברבאט.


יום 3: מולאי אידריס ושפשוואן

נסיע אל מולאי אידריס – כפר ציורי ואתר עליה לרגל למוסלמים במרוקו. הכפר נבנה סביב "זוואיה" – קברו של מולא אידריס – נצר למשפחת מוחמד ומייסד השושלת האידרסית והעיר פס. נצא לסיור הליכה בין סמטאות הכפר ואל נקודת תצפית על הזוואיה. נמשיך משם צפונה אל הרי הריף של מרוקו. נחלוף על פני כפרים, שווקים ושדות. אחר הצהרים נגיע אל שפשוואן – עיירה שנוסדה כמבצר על ידי שבטים מקומיים על מנת להלחם בפורטוגזים ויותר מאוחר יושבה על ידי מוסלמים ויהודים שעזבו את ספרד במאה 15. החלק העתיק של העיירה מאופיין בסמטאות ומבנים אנדלוסיים בצבעים של תכלת, סגול ולילך. ארוחת ערב ולינה בשפשוואן.


יום 4: שפשוואן – פס

נסייר בעיירה שפשוואן ונראה מקרוב את המסגד המתומן, חצרות וסמטאות. זהו גן עדן לצילום של חצרות, שערים ודלתות, מקומיים הלבושים בתלבושת המסורתית של הרי הריף, רועות עיזים המוליכות את העיזים במעלה המדרגות והסמטאות. לקראת צהריים ניסע משפשוואן אל פס. בהתאם ללוח הזמנים נערוך תצפית על העיר העתיקה של פס והחומות המקיפות אותה. העיר העתיקה של פס – פס אל באלי – נוסדה במאה השמינית על ידי השושלת האידריסית והיא נחשבת למרכז דתי ותרבותי של מרוקו. ארוחת ערב ולינה בפס בריאד מיוחד צמוד לעיר העתיקה (״המדינה״)

*ריאד – מלונות בוטיק קטנים המקפידים על עיצוב מרוקאי ונמצאים בתוך מבנים משומרים בעיר העתיקה או קרוב לה.


יום 5: פס החדשה והישנה

נקדיש את היום כולו לסיורים בפס עם מדריך מקומי. נצא לסיור ב"מדינה" – העיר העתיקה של פס. בין היתר נבקר מדרסת אל עאטרין, מזרקת נג'רין, השער של מסגד ומדרסת קירוואין, באב ג'לוד, השוק, רובע הבורסקאים, הרובע היהודי, בית הכנסת, בית הקברות היהודי ועוד. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור רגלי. חלקים מסוימים של העיר העתיקה מאופיינים על פי בעלי מקצוע כגון נגרים, בורסקאים, רוקחים ועוד. ארוחת ערב ולינה בפס. בערב נצא למופע מוסיקה אנדלוסית, ריקודי בטן ועוד.


יום 6: האטלס התיכון - שולי הסהרה ונאת המדבר של מסקי

נקדיש את היום לחציית הרי האטלס התיכון. נבקר בעיירה איפראן ווביער הארזים האטלנטים. אחר הצהרים נרד מהרי האטלס התיכון אל נאות המדבר של שולי הסהרה. נאת המדבר משמשת לגידול אלפי מטעים של דקלי תמר ותושבי האזור מתגוררים במבני בוץ. נבקר בנאת המדבר של מסקי ובבריכת הלגיונרים הצרפתים. בערב נגיע אל העיירה ארפוד על גבול הסהרה. ארוחת ערב ולינה במלון.


יום 7: קניון הדאדס, קניון הטודרה

עם בוקר נבקר בקניון הדאדס. לאורך קירות הסלע האדום בנויות קסבות מרשימות וביניהן תעלות השקיה ובוסתנים. נצא למסלול הליכה בתוך הקניון והבוסתנים ונפגוש את המקומיים החיים כאן ומתפרנסים מחקלאות. משם נמשיך לקניון הטודרה העמוק שבקצהו נאת מדבר גדולה. נמשיך בדרך החוצה את שולי הסהרה ומזכירה לנו שמרוקו באפריקה. לקראת ערב נגיע אל העיירה זגורה הנמצאת בקצהו של עמק הדרע. זגורה היא עיירה מדברית על גבול מדבר סהרה העצום. מכאן יצאו שיירות הגמלים הגדולות בדרך לטימבוקטו שבניז'ר. ארוחת ערב ולינה בזגורה.


ימים 8-9: ספארי ג'יפים בסהרה, הדיונות של שגגה

נתארגן על רכבי השטח. 4 מטיילים בכל רכב עם נהגים מקומיים. נצא לספארי ג'יפים באזור הסהרה ונאות המדבר על עמק הדרע. נבקר באמזרו – קסבה קטנה בנויה מבוץ שקהילה יהודית קטנה התאכסנה בה בעבר. נרד אל המדבר בגדול וניסע עד לעיירה מחמיד. כאן הכביש נגמר ומתחילה דרך החוצה דיונות חול ודרכי שיירות גמלים. את הלילה נעשה במאהל מדברי למרגלות הדיונות של שגגה – נטפס אל ראש הדיונות עם שקיעה וזריחה. למחרת נמשיך צפונה אל ימת המלח ארקי ואל וורזזאת. את הלילה של יום 9 נעשה בעיירה וורזזאת בחלק הצפוני של עמק הדרע. ארוחת ערב ולינה במלון.

*הספארי ג׳יפים תלוי בתנאי מזג אויר ותנאי דרך. יתכנו שינויים בתכנית הטיול למרוקו עקב תופעות טבע כמו גשמים ושטפונות.

יום 10: איט בין אדו – מעבר טיצ'קה – מרקש

ניסע צפונה לקסבת איט בין אדו הנחשבת לקסבה השמורה ביותר במרוקו ולמעשה גם ערך תרבותי מוגן מוכרז על ידי אונסקו. סרטים רבים צולמו באתר. נעפיל בהרי האטלס בדרך למרקש. נעבור במעבר טיזין טיצ'קה בגובה של 2260 מטר. לאורך הדרך נופים מרהיבים וכפרים ברברים אופייניים להרי האטלס. אחר הצהרים נגיע למרקש – העיר האדומה – בה השפעות איסלאמיות, אפריקניות, ברבריות וים תיכוניות. בהתאם ללוח הזמנים נתחיל את הסיור במרקש. לקראת ערב יוצאים תושבי מרקש לכיכר ג'מע אל פנה שם נפגוש רוכלים, להטוטנים, חוזי עתידות, מכשפים, קוסמים ועוד. ארוחת ערב ולינה במרקש בריאד. *ריאד – מלונות בוטיק קטנים המקפידים על עיצוב מרוקאי ונמצאים בתוך מבנים משומרים בעיר העתיקה או קרוב לה.

**בהתאם לגודל הקבוצה יתכן ונצטרך להתחלק ל 2 ריאדים


יום 11: מרקש

נקדיש את היום לעיר האדומה, מהיפות מהערים במרוקו; בין היתר נבקר בכותוביה – צריח מסגד מיוחד (רק מבחוץ), גני מנרה, במלאח היהודי ובית הכנסת ״אל לעאזמה״ השוק ועוד; נבקר בגני מז'ורל – ביתו של הצייר הצרפתי מז'ורל וגן קקטוסים נפלא. המקום היה שייך לאיב סאן לורן ויש בו גם מוזיאון לאומנות ועיצוב מרוקני. אחר הצהרים חופשי להינות מקניות בשווקי העיר ומהריאד הקסום. ארוחת ערב ולינה במרקש


יום 11: אסווירה - תל אביב

עם בוקר נסיעה מערבה אל העיר אסווירה (מוגדור). בדרך נראה את מטעי עצי הארגן ונעצור בבית מלאכה מיוחד המפיק שמן מפירות הארגן ומייצר סבון ומוצרי קוסמטיקה מיוחדים. נמשיך אל אסווירה - העיר היושבת על חופי האוקיינוס האטלנטי ומוקפת חומות. נסייר בין הסמטאות ונלמד על ההסטוריה המיוחדת של העיר הזאת כולל הקהילה היהודית והמבנים הפורטוגזיים. נבקר ב״מלאח היהודי״ ובבית הקברות של יהודי כולל קברו של הרב חיים פינטו הקדוש ליהודי מרוקו. נסיעה חזרה לשדה התעופה של מרקש וטיסת לילה הביתה. נחיתה בארץ ב 9.5מחיר טיול למרוקו לאדם בחדר זוגי: 3250 דולר אמריקאי

תוספת לחדר ליחיד: 925 דולר אמריקאי


תנאים כלליים

המחיר כולל:

טיסה ישירה עם ארקיע

לינה בבתי מלון דרגה ראשונה ברבאט וקזבלנקה. בשפשוואן וזגורה מלון דרגת תיירות טובה. במרקש ופס לינה בריאד. לינה במאהל מדברי ביום 7 ללא שירותים ומקלחת צמודים.

כלכלה: שתי ארוחות ליום החל מארוחת ערב ביום הראשון וארוחת בוקר ביום האחרון.

תחבורה: אוטובוס עם נהג מקומי. ימים 7-8 רכבי שטח עם נהגים מקומיים. 4 איש ברכב

הדרכה: מדריך ישראלי המכיר היטב את מרוקו. מדריכים מקומיים בפס ומרקש.

ויזה למרוקו

טיפים

מחיר טיול מאורגן למרוקו אינו כולל:

ביטוחים

הוצאות אישיות

ארוחות שאינן כלולות

טיפ למדריך הטיול הישראלי

הערה חשובה: המסלול עשוי להשתנות בגלל תנאי מזג אויר ותנאי הדרך בסהרה ובאטלס הגבוה. יתכנו שינויים בסדר הביקורים בהתאם לשעות נחיתה והמראה.

Comments


טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page