טיול למרוקו,12 יום 13-24.5.22

טיול עומק למרוקו, המציג אתרים יפים במיוחד של מרוקו למטייל, כולל אתרי טבע וערים במרוקו שאסור להחמיץ! מהרי הריף בצפון מרוקו אל שולי הסהרה בדרום מרוקו ואל הרי האטלס. משפשוואן האנדלוסית אל סמטאות העיר העתיקה והרובע היהודי של פס ואל השווקים של מרקש. מהכפר הקדוש מולאי אידריס אל הקסבות של דרום מרוקו ואל הדיונות הגדולות של הסהרה. כולל ביקור בעיירה אסווירה!!


טיסות ישירות לקזבלנקה!!!

יציאה 13.5 חזרה 24.5 2022

*נחיתה בארץ ב 25.5

מדריך: דודו בן צור

זהו טיול מאורגן למרוקו שיכלול גם יומיים ספארי ג'יפים מיוחד באזור הדיונות של שגגה וימת אירקי בדרום מרוקו ולינה ב- Bivouac- אוהל אירוח מיוחד המוקם במדבר. לינה בריאדים ברבאט, פס ומרקש, ביקור בשפשוואן, ביקור בגני מז'ורל במרקש.

13.5: תל אביב – קזבלנקה - רבאט

טיסה ישירה לקזבלנקה שנמצאת לחוף הים האטלנטי ונבנתה במהלך השלטון הקולוניאלי הצרפתי. נמשיך לרבאט לסיור בעיר הבירה של מרוקו. נבקר באזור מתחם המלוכה והממשל של מרוקו ובמוזילאום של משפחת המלוכה לצדו ניצב מסגד מרשים מהמאה ה 12 שילמד אותנו על אחת מהשושלות המפוארות של מרוקו. נבקר בקסבת אודיה – החלק העתיק של רבאט המוקף חומות ושערים מרשימים. נהלך בין הסמטאות של קסבת אודיה עד לנקודת תצפית על הים. ארוחת ערב ולינה ברבאט במלון בוטיק מיוחד.


14.5: מולאי אידריס ושפשוואן

נסיע אל מולאי אידריס – כפר ציורי ואתר עליה לרגל למוסלמים במרוקו. הכפר נבנה סביב "זוואיה" – קברו של מולא אידריס – נצר למשפחת מוחמד ומייסד השושלת האידרסית והעיר פס. נצא לסיור הליכה בין סמטאות הכפר ואל נקודת תצפית על הזוואיה. נמשיך משם צפונה אל הרי הריף של מרוקו. נחלוף על פני כפרים, שווקים ושדות. אחר הצהרים נגיע אל שפשוואן – עיירה שנוסדה כמבצר על ידי שבטים מקומיים על מנת להלחם בפורטוגזים ויותר מאוחר יושבה על ידי מוסלמים ויהודים שעזבו את ספרד במאה 15. החלק העתיק של העיירה מאופיין בסמטאות ומבנים אנדלוסיים בצבעים של תכלת, סגול ולילך. ארוחת ערב ולינה בשפשוואן.


15.5: שפשוואן – פס

נסייר בעיירה שפשוואן ונראה מקרוב את המסגד המתומן, חצרות וסמטאות. זהו גן עדן לצילום של חצרות, שערים ודלתות, מקומיים הלבושים בתלבושת המסורתית של הרי הריף, רועות עיזים המוליכות את העיזים במעלה המדרגות והסמטאות. לקראת צהריים ניסע משפשוואן אל פס. בהתאם ללוח הזמנים נערוך תצפית על העיר העתיקה של פס והחומות המקיפות אותה. העיר העתיקה של פס – פס אל באלי – נוסדה במאה השמינית על ידי השושלת האידריסית והיא נחשבת למרכז דתי ותרבותי של מרוקו. ארוחת ערב ולינה בפס בריאד מיוחד צמוד לעיר העתיקה (״המדינה״)

*ריאד – מלונות בוטיק קטנים המקפידים על עיצוב מרוקאי ונמצאים בתוך מבנים משומרים בעיר העתיקה או קרוב לה.


16.5: פס החדשה והישנה

נקדיש את היום כולו לסיורים בפס עם מדריך מקומי. נצא לסיור ב"מדינה" – העיר העתיקה של פס. בין היתר נבקר מדרסת אל עאטרין, מזרקת נג'רין, השער של מסגד ומדרסת קירוואין, באב ג'לוד, השוק, רובע הבורסקאים, הרובע היהודי, בית הכנסת, בית הקברות היהודי ועוד. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור רגלי. חלקים מסוימים של העיר העתיקה מאופיינים על פי בעלי מקצוע כגון נגרים, בורסקאים, רוקחים ועוד. ארוחת ערב ולינה בפס. בערב נצא למופע מוסיקה אנדלוסית, ריקודי בטן ועוד.


17.5: האטלס התיכון - שולי הסהרה

נקדיש את היום לחציית הרי האטלס התיכון. נבקר בעיירה איפראן ווביער הארזים האטלנטים. אחר הצהרים נרד מהרי האטלס התיכון אל נאות המדבר של שולי הסהרה. נאת המדבר משמשת לגידול אלפי מטעים של דקלי תמר ותושבי האזור מתגוררים במבני בוץ. בערב נגיע אל אזור קניון הדאדס. ארוחת ערב ולינה במלון.


18.5: קניון הדאדס, קניון הטודרה

עם בוקר נבקר בקניון הדאדס. לאורך קירות הסלע האדום בנויות קסבות מרשימות וביניהן תעלות השקיה ובוסתנים. נצא למסלול הליכה בתוך הקניון והבוסתנים ונפגוש את המקומיים החיים כאן ומתפרנסים מחקלאות. משם נמשיך לקניון הטודרה העמוק שבקצהו נאת מדבר גדולה. נמשיך בדרך החוצה את שולי הסהרה ומזכירה לנו שמרוקו באפריקה. לקראת ערב נגיע אל העיירה זגורה הנמצאת בקצהו של עמק הדרע. זגורה היא עיירה מדברית על גבול מדבר סהרה העצום. מכאן יצאו שיירות הגמלים הגדולות בדרך לטימבוקטו שבניז'ר. ארוחת ערב ולינה בזגורה.19-20.5: ספארי ג'יפים בסהרה, הדיונות של שגגה

נתארגן על רכבי השטח. 4 מטיילים בכל רכב עם נהגים מקומיים. נצא לספארי ג'יפים באזור הסהרה ונאות המדבר על עמק הדרע. נבקר באמזרו – קסבה קטנה בנויה מבוץ שקהילה יהודית קטנה התאכסנה בה בעבר. נרד אל המדבר בגדול וניסע עד לעיירה מחמיד. כאן הכביש נגמר ומתחילה דרך החוצה דיונות חול ודרכי שיירות גמלים. את הלילה נעשה במאהל מדברי למרגלות הדיונות של שגגה – נטפס אל ראש הדיונות עם שקיעה וזריחה. למחרת נמשיך צפונה אל ימת המלח ארקי ואל וורזזאת. את הלילה של יום 9 נעשה בעיירה וורזזאת בחלק הצפוני של עמק הדרע. ארוחת ערב ולינה במלון.

*הספארי ג׳יפים תלוי בתנאי מזג אויר ותנאי דרך. יתכנו שינויים בתכנית הטיול למרוקו עקב תופעות טבע כמו גשמים ושטפונות.

21.5: איט בין אדו – מעבר טיצ'קה – מרקש

ניסע צפונה לקסבת איט בין אדו הנחשבת לקסבה השמורה ביותר במרוקו ולמעשה גם ערך תרבותי מוגן מוכרז על ידי אונסקו. סרטים רבים צולמו באתר. נעפיל בהרי האטלס בדרך למרקש. נעבור במעבר טיזין טיצ'קה בגובה של 2260 מטר. לאורך הדרך נופים מרהיבים וכפרים ברברים אופייניים להרי האטלס. אחר הצהרים נגיע למרקש – העיר האדומה – בה השפעות איסלאמיות, אפריקניות, ברבריות וים תיכוניות. בהתאם ללוח הזמנים נתחיל את הסיור במרקש. לקראת ערב יוצאים תושבי מרקש לכיכר ג'מע אל פנה שם נפגוש רוכלים, להטוטנים, חוזי עתידות, מכשפים, קוסמים ועוד. ארוחת ערב ולינה במרקש בריאד. *ריאד – מלונות בוטיק קטנים המקפידים על עיצוב מרוקאי ונמצאים בתוך מבנים משומרים בעיר העתיקה או קרוב לה.


22.5: מרקש

נקדיש את היום לעיר האדומה, מהיפות מהערים במרוקו; בין היתר נבקר בכותוביה – צריח מסגד מיוחד (רק מבחוץ), גני מנרה, במלאח היהודי ובית הכנסת ״אל לעאזמה״ השוק ועוד; נבקר בגני מז'ורל – ביתו של הצייר הצרפתי מז'ורל וגן קקטוסים נפלא. המקום היה שייך לאיב סאן לורן ויש בו גם מוזיאון לאומנות ועיצוב מרוקני. אחר הצהרים חופשי להינות מקניות בשווקי העיר ומהריאד הקסום. ארוחת ערב ולינה במרקש


23.5: אסווירה

עם בוקר נסיעה מערבה אל העיר אסווירה (מוגדור). בדרך נראה את מטעי עצי הארגן ונעצור בבית מלאכה מיוחד המפיק שמן מפירות הארגן ומייצר סבון ומוצרי קוסמטיקה מיוחדים. נמשיך אל אסווירה - העיר היושבת על חופי האוקיינוס האטלנטי ומוקפת חומות. נסייר בין הסמטאות ונלמד על ההסטוריה המיוחדת של העיר הזאת כולל הקהילה היהודית והמבנים הפורטוגזיים. נבקר ב״מלאח היהודי״ ובבית הקברות של יהודי כולל קברו של הרב חיים פינטו הקדוש ליהודי מרוקו. ארוחת ער ולינה באסווירה.

יום 12: אסווירה - קזבלנקה - תל אביב

נצא בנסיעה לקזבלנקה. נבקר במסגד הגדול על שם המלך חסן השני. המסגד הגדול והמפואר יושב על שפת הים ונחשב לאחד המסגדים הגדולים בעולם (הביקור במסגד הוא רק מבחוץ). העברה לשדה התעופה לטיסת לילה לישראל. נחיתה לפנות בוקר של יום 13.


מחיר טיול למרוקו לאדם בחדר זוגי: 2995  דולר אמריקאי

תוספת לחדר ליחיד: 850 דולר אמריקאי.

קיום הטיול מותנה בפתיחת הגבולות במרוקו בהתאם למצב הקורונה. הטיול מתאים למציגי תעודת מתחסן או מחלים בלבד.

תנאים כלליים

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית ומסי נמל

לינה בבתי מלון דרגה ראשונה ברבאט ואסווירה. בשפשוואן וזגורה מלון דרגת תיירות טובה. במרקש ופס לינה בריאד. לינה במאהל מדברי ביום 7 ללא שירותים ומקלחת צמודים.

כלכלה: שתי ארוחות ליום החל מארוחת ערב ביום הראשון וארוחת בוקר ביום האחרון.

תחבורה: אוטובוס עם נהג מקומי. ימים 7-8 רכבי שטח עם נהגים מקומיים. 4 איש ברכב

הדרכה: מדריך ישראלי המכיר היטב את מרוקו. מדריכים מקומיים בפס ומרקש.

ויזה למרוקו

טיפים

מחיר טיול מאורגן למרוקו אינו כולל:

ביטוחים

בדיקות קורונה לפני הטיסה למרוקו ולפני הטיסה לארץ

הוצאות אישיות

ארוחות שאינן כלולות

טיפ למדריך הטיול הישראלי

הערה חשובה: המסלול עשוי להשתנות בגלל תנאי מזג אויר ותנאי הדרך בסהרה ובאטלס הגבוה. יתכנו שינויים בסדר הביקורים בהתאם לשעות נחיתה והמראה.

#אפריקה #מרוקו #טיולמרוקו #טיולמאורגןמרוקו

טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות