לפלנד 6 ימים 27/2 2020

ללפלנד נוסעים עם מומחה לחוג הארקטי. הטיול היחידי המגיע הרבה מעבר לחוג הארקטי אל לפלנד האמיתית וארצם של הסאמים (הלאפים) כ 300 קילומטר צפונית לרובניימי. 6 ימים מלאים של פעילות ארקטית וטיולים בלי בזבוז ומריחת זמן. יומיים של ספארי אופנועי שלג באזור אגם אינרי, גבול פינלנד-רוסיה, עליה לראש האי Ukonkivi המקודש לסאמים. ספארי מזחלות כלבים באזור Saariselka, התנסות ברכיבה על מזחלות איילים, תצפית על הזוהר הצפוני, ביקור במוזאון הסאמי באינרי, ביקור במפלים הקפואים בקורומה, שיט בשוברת קרח בים הקפוא ועוד. הטיול יודרך על ידי דודו בן צור – מדריך מומחה לחוג הארקטי שהוביל טיולים ומסעות רבים בלפלנד, איסלנד וגרינלנד.

המסלול

יום 1: תל אביב – איסטנבול – רובניימי – המפלים הקפואים בקורומה

טיסת מתל אביב לאיסטנבול. המשך בטיסה ישירה לרובניימי. נחיתה ב 13:30. העיר רובניימי שוכנת סמוך מאד לחוג הקוטב הצפוני בקו רוחב 66 מעלות צפון. נסיעה של כשעתיים לחלק הדרום מזרחי של לפלנד. הדרך עוברת לצד נהרות קפואים וחוות מבודדות. לקראת צהרים נגיע לשמורת הטבע של קניון הקורומה. זהו האזור המערבי ביותר של יער הטייגה הסיבירי. נרד רגלית אל קניון הקורומה. נלך בין העצים המושלגים והנחלים הקפואים עד למפלים הקפואים הגדולים התלויים על מצוק הגרניט. נעלה ברגל אל חלק ממפלי קורומה הקפואים. נסיעה חזרה לכיוון רובניימי. ארוחת ערב ולינה במלון במרכז העיר.

יום 2: שוברת הקרח סמפו וטירת הקרח לומילינה

בבוקר ניסע אל העיר קמי השוכנת על גדות מפרץ בות׳ניה. נבקר בטירת השלג והקרח לומינלינה הנבנית כל חורף מחדש. משם נמשיך אל המזח ממנו יוצאת שוברת הקרח סמפו. נעלה על סיפון הספינה ונלמד על החשיבות של שוברות קרח בפינלנד. נצא לשיט של 4 שעות בים הקפוא של מפרץ בותניה. נערוך סיור מודרך על שוברת הקרח ונלמד על הדרך המיוחדת בה היא פועלת ושוברת קרח בעובי של כמה מטרים. לאחר ארוחת צהרים נרד אל הים הקפוא ונצא לשחיה בים הקפוא בעזרת חליפות הישרדות מיוחדות.. לקראת ערב נסיעה לעיר רובניימי. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 3: חציה של החוג הארקטי וספארי מזחלות כלבים בסריסלקה

היום נחצה את החוג הארקטי בדרכנו צפונה ללפלנד האמיתית. לאחר נסיעה של כארבע שעות נגיע לאזור סריסלקה. זהו אזור של גבעות מושלגות ועצים מכוסי שלג. נבקר בחוות כלבי האסקי באזור, נצטייד בביגוד מתאים ולאחר השתלמות קצרה על נהיגה ושליטה במזחלת הכלבים נצא לספארי מזחלות כלבים בנופים מהיפים בלפלנד. הנהיגה במזחלת כלבים היא החיבור האמיתי עם החוג הארקטי – השקט של היער, הכלבים ורעש המזחלת המחליקה על השלג. ארוחת צהרים בקוטה של חוות הכלבים. מכאן נמשיך צפונה אל העיירה איבלו על גדות נהר איבלו דרומית לאגם אינרי. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 4: ספארי אופנועי שלג לאי Ukonkivi, ומוזיאון התרבות הסאמית

מסלול אופנועי שלג משוער 100 קילומטר

היום נחקור ונגלה את החלק המערבי של אגם אינרי. לאחר קבלת קסדות והוראות בטיחות ונהיגה נרד עם אופנועי שלג לנהר איוולו הקפוא.נחצה את הימה הקפואה על גבי מסלולי נהיגה מיוחדים ומסומנים. המקומיים משתמשים באגם הקפוא כדרך לנוע ממקום למקום או להגיע לאזורי המרעה של איילי הצפון. זהו אחד האגמים הגדולים ביותר בפינלנד המכיל מאות איים. נעצור לראות דיג לאפי מסורתי בעזרת רשת המתוחה מתחת לשכבת הקרח.לקראת צהרים נגיע ל- Ukonkivi – אי בצורת מצנפת הנחשב קדוש לסאמים ושימש עד המאה התשע עשרה כאתר פולחני והקרבת קורבנות. נחנה את אופנועי השלג למרגלות האי ונעלה במדרגות העץ אל ראש האי לתצפית על אגם אינרי והאיים הרבים. נמשיך משם אל העיירה אינרי לארוחת צהרים וביקור במוזיאון Siida – המוקדש כולו לטבע בלפלנד ולתרבות הסאמית. אחר הצהרים נחזור עם אופנועי השלג למלון באיוולו לארוחת ערב טעימה. בלילה כמובן נצא לחפש את אורות הצפון.

יום 5: ספארי אופנועי שלג אל תוך היער ואגמים קפואים

מסלול אופנועי שלג משוער 60-70 קילומטר

היום מסלול הנסיעה מתחיל בנהר איבלו ומשם נכנס אל תוך היערות הצפוניים של לפלנד וחוצה אגמים קפואים. זהו מסלול יותר טכני ויותר מאתגר. לעתים קרובות נתקלים כאו באיילים צפוניים. במהלך יום נעצור על אגם קפוא וננסה לדוג בשיטה המקומית של דיג באגם קפוא. מכאן נמשיך אל בקתה מקומית ביער המושלג שם נאכל את ארוחת הצהרים סטייל לפלנד. מסלול הנסיעה בהתאם לתנאי מזג ותנאי השטח והחלטות המדריכים בלבד. אחר הצהרים נחזור חזרה לאיבלו דרך נהר איבלו. ארוחת ערב ולינה במלון איבלו.

יום 6: חוות איילי הצפון - רובניימי - איסטנבול - תל אביב

ניסע לביקור בחוות איילי הצפון. רועי האיילים יקבלו את פנינו. נלמד על גידול האיילים על ידי הסאמים ואפילו נתנסה ברכיבה על מזחלת איילים ביער המושלג והשקט. לאחר החוויה נתארח לקפה חם בקוטה לאפית. כל מטייל יקבל רשיון נהיגה בינלאומי לנהיגה על מזחלת איילים. מכאן נסיעה דרומה לכיוון שדה התעופה של רובניימי. נבקר בכפר של סנטה קלאוס הבנוי על חוג הקוטב הצפוני. משם העברה לשדה התעופה וטיסה לאיסטנבול ב 16:55. המשך טיסה לישראל ונחיתה בתל אביב לאחר חצות.

מחירים

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2850 יורו תוספת לחדר ליחיד: 350 יורו

תוספת לאופנוע שלג ליחיד: 225 יורו

תנאים כלליים

המחיר כולל: טיסות בינלאומיות עם חברת טורקיש אייר ליינס

בתי מלון: Hotel Santa Claus Rovaniemi; Hotel Ivalo

כלכלה: מלאה החל מארוחת ערב ביום הראשון ועד לארוחת בוקר ביום האחרון.

ציוד וביגוד: חליפות ארקטיות, קסדה, מגפיים וברדס לכל פעילות אופנועי השלג ומזחלות הכלבים

פעילויות: ביקור בחוות איילים, יומיים מלאים של ספארי אופנועי שלג, ספארי מזחלות כלבים בסריסלקה, ביקור במפלים הקפואים, שיט בשוברת קרח, ביקור בטירת הקרח. 2 מטיילים על אופנוע שלג/מזחלת כלבים

תחבורה: אוטובוס תיירים נוח לסיורים והעברות

הדרכה: דודו בן צור ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית

מסי נמל

טיפים לנותני שירותים

מפגש קבוצה מכין לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:

שתיה בארוחות

ארוחות שאינן כלולות ביטוחים הוצאות אישיות טיפ למדריך הטיול

השתתפות עצמית במקרה של נזק לאופנוע שלג

הערה חשובה: הנהיגה באופנועי השלג היא מגיל 18 ומעלה ולבעלי רשיון נהיגה תקף. ילדים מתחת לגיל 12 לא מורשים לרכב על אופנוע שלג. במקרה של נזק לאופנוע השלג ישנה השתתפות עצמית של עד 1000 יורו. יתכנו שינויים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר וכוח עליון.

הזוהר הצפוני היא תופעה גיאופיסית ותלויה בתנאי מזג אויר ופעילות השמש. המארגנים לא יכולים להבטיח את הופעת הזוהר הצפוני והיקף התופעה.

#לפלנד #לפלנדטיוללפלנד #איסלנד #טיולמאורגןללפלנד #דודובןצור #פינלנד

טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות