top of page

מצרים, 9 ימים

תאריך יציאה: 3.11.23

ב 30 יוני 1798 הגיע נפוליאון בונפרטה לחופי מצרים יחד עם משלחת צבאית גדולה. העת החדשה בלימודי הסטוריה של המזרח התיכון מתחילה בפלישתו של נפוליאון למצרים.

יחד עם הצבא הגיעה גם משלחת של ארכיאולוגים, ציירים ועוד שבאו לחקור ולתעד את מצרים. המסע הצבאי של נפוליאון נכשל כישלון חרוץ אולם מאז ועד היום לא נעצר לרגע המחקר והתיעוד של ההסטוריה הפרעונית העתיקה לאורך הנילוס ובמדבר הגדול. הטיול שלנו למצרים יגיע לאתרים הפרעוניים החשובים והבולטים ביותר מהפירמידות של מישור גיזה (הממלכה הפרעונית הקדומה) אל מקדשי קרנאק ולוקסור (הממלכה החדשה) בגדה המזרחית של הנילוס ואל אתרי הקבורה של עמק המלכים בגדה המערבית של הנילוס ועד למקדש פילה (התקופה הגרקו רומאית) שנבנה על אי בנהר הנילוס מול אסוואן. במהלך השיט על הנילוס נכיר את החיים של תושבי מצרים לאורך הנהר. נכיר גם את הנצרות הקופטית - אחד הזרמים הראשונים בנצרות. נכיר ונלמד את מצרים הפאטימית, הממלוכית והעות׳מנית.


משפט מצרי: ״האדם פוחד מהזמן. הזמן פוחד מהספינקס.״מסלול הטיול:

*סדר הביקורים עשוי להשתנות


יום 1: תל אביב - עמאן - קהיר

נטוס לקהיר דרך עמאן. לאחר נחיתה נתחיל את הביקור בקהיר כולל את אנדרטת החייל האלמוני וקברו של אנואר סדאת, נמשיך לסיור פנורמי בקהיר הכולל את כיכר תחריר, הסיטאדל - מצודה שנבנתה בתקופת צלאח אדין, עיר המתים ועוד. ארוחת ערב ולינה בקהיר.


יום 2: הפירמידות והספינקס, סקארה

עם בוקר ניסע אל מישור גיזה הנמצא מערבית לנהר הנילוס. ברחבי מצרים וסודן נמצאו מאות פירמידות אולם שלושת הפירמידות של מישור גיזה הן הגדולות, המרשימות והשמורות ביותר למרות שנבנו לפני כ 4600 שנה בתקופת הממלכה הקדומה. נראה מקרוב את הפירמידה של ח׳ופו שהיא הקדומה ביותר וגם הגבוהה ביותר. לא הרחק ממנה נמצאת הפירמידה של חפרא שהיא השמורה ביותר. לא הרחק נמצאת הפירמידה מנחרא שהיא הקטנה ביותר. נלמד אל דרך בניית הפירמידות ולמה שימשו ומדוע נבנו בצורה כזאת. נמשיך לנקודת תצפית פנורמית נפלאה על שלושת הפירמידות יחד ניצבות על מישור גיזה. מכאן נמשיך אל הספינקס המיתולוגי הבנוי למרגלות הפירמידה של חפרא. פסל ענק זה נחצב מתוך הסלע בדמות גוף אריה וראש אדם. הספינקס והפירמידות נחשבים לאחד משבעת פלאי העולם העתיק ובעצם היחידים ששרדו לאורך אלפי השנים. נמשיך מגיזה אל סקארה דרומית לקהיר. לאחר ארוחת צהרים נבקר באתרים פרעוניים של סקארה מהממלכה הקדומה כולל הפירמידה של ג׳וסר הנחשבת לפירמידה הראשונה והמודל לפיו נבנו פירמידות ונבקר בקבר קגמני בו נוכל לראות הירוגליפים ותחריטי אבן מרשימים המתארים את החיים במצרים הפרעונית לפני אלפי שנים. נחזור למלון בקהיר לארוחת ערב ולינה.


יום 3: קהיר - אסוואן: מקדש פילה

נצא בטיסה מקהיר לאסוואן. העיר אסוואן נמצאת בדרומה של מצרים ובנויה לאורך נהר הנילוס. בחלק זה של הנילוס איים רבים ואשדות. נבקר בסכר אסוואן שנבנה בשנות הששים של המאה הקודמת. נשוט אל האי אגיליקיה עליו נבנה מקדש פילה בתקופה הגרקו רומאית של מצרים המסמלת את סוף התקופה הפרעונית בהסטוריה של מצרים. המקדש נחשב לאחד היפים במצרים כולה ושימש אתר עליה לרגל מאז המאה הרביעית לפני הספירה כולל עולי רגל נוצרים קופטים. מחלקים שונים של המקדש נופים נפלאים של הנילוס. מכאן נמשיך אל האובליסק הלא גמור. זוהי למעשה מחצבה ממנה חצבו עמודי אובליסק מסלע גרניט שהושטו מכאן על נהר הנילוס אל מקדשים ואתרי קבורה. האובליסק הענק נחצב מתוך הסלע אולם החוצבים השאירו אותו צמוד לסלע היות ונסדק. ארוחת ערב ולינה במלון באסוואן.


יום 4: אבו סימבל - שיט על הנילוס

נצא בנסיעה דרומה אל כיוון הגבול בין מצרים לסודאן. הנסיעה היא בנוף מדברי. היעד הוא מקדש בו סימבל שנבנה בתקופת רעמסס השני (הממלכה החדשה, המאה ה 13 לפנהס). זהו קומפלקס של שני מקדשים חצובים בסלע שנבנו על מנת לפאר את רעמסס השני ואת אשתו נפרטרי, את האל אמון ואת האלה חתחור. המקדשים נבנו על מנת לפאר את נצחונו של רעמסס השני על החיתים ועל מנת להרתיע את הממלכות הנוביות מדרום. המקדש נחשף מחדש ב 1817 על ידי החוקר ג׳ובאני בלזוני. בתוך המקדשים אולמות עם כתובות מצרים עתיקות, ציורים ותחריטים נפלאים. לאחר ארוחת צהרים נסיעה חזרה לאסוואן ועליה אל ספינת הנהר עליה נשוט במעלה הנילוס. במהלך הלילה תשוט הספינה במורד הנילוס. ארוחת ערב ולינה על הספינה.


יום 5: מקדש קום אומבו ואדפו

עם בוקר נגיע אל קום אומבו - קומפלקס של שני מקדשים פרעוניים מהתקופה הגרקו רומאית של מצרים. חצי אחד של המקדש סובב סביב האל דמוי תנין סובק. חצי שני מוקדש לאל הורוס דמוי הבז. נבקר בחצרות המקדש ובאולמות. נלמד על הכתובות השונות ותפקיד האל סובק והאל הורוס במיתולוגיה הפרעונית מצרית. על אחד מקירות המקדש חקוקים כלי ניתוח ושתי אלות היושבות על כסא לידה. לצד המקדש נמצא נילומטר - מבנה ששימש למדידת ניקיון הנילוס וגובה המים. בקפלה צידית נמצאות מומיות של תניני יאור גדולים המייצגים את האל סובק. חזר האל הספינה ונפליג צפונה אל העיר אדפו. לאחר עגינה נצא עם כרכרות סוסים אל מקדש אדפו - אחד המקדשים השמורים ביותר במצרים ונחשב אתר מורשת עולמית. גם מקדש זה מתאורך לתקופה הגרקו רומאית של מצרים תחת שלטון השושלת התלמיית. המקדש כולו נבנה סביב האל הורוס דמוי בז ובעימות העתיק בין האל הורוס והאל סת. בחזית המקדש פילון מרשים ופסל דמוי בז. בתוך המקדש היפוסטיל (שדרת עמודים) מרשים ביותר. על קירות המקדש תחריטים ותבליטים נפלאים. חזרה אל הספינה נמשיך להפליג במורד הנילוס צפונה לכיוון לוקסור. ארוחת ערב ולינה על הספינה.


יום 6: לוקסור - כרנכ ומקדש לוקסור

עם בוקר נגיע אל העיר לוקסור על הגדה המזרחית של הנילוס. העיר נקראה גם תבאי בתקופה התלמיית ווואסט בשמה המצרי העתיק. סביב לוקסור ריכוז גדול של מקדשים ואתרי קבורה פרעוניים עתיקים. נבקר בכרנכ, אחד מהאתרים הארכיאולוגיים הגדולים בעולם. קומפלקס מקדשים, שערי פילון, עמודים ומבנים נוספים. האל העיקרי לו סגדו כאן היה האל אמון. נבקר במתחם לאל אמון רע ונלמד על השושלות השונות שבנו את קומפלקס המקדשים והתפקיד שלהם בפולחן הפרעוני שנמשך לאורך תקופה ארוכה ושושלות שונות. אחד המראות המרשימים ביותר בכרנכ הוא ההיפוסטיל - אולם עמודים ענק עם 134 עמודים מסיביים. נסיעה חזרה אל הספינה לארוחת צהרים ומנוחה קצרה. לקראת ערב נסיעה אל מקדש לוקסור הצמוד לעיר לוקסור. כמו כרנכ גם מקדש זה נבנה בתקופת הממלכה החדשה סביב המאה 13 לפנהס. שדרת ספינכסים מרשימה מחברת כרנכ ללוקסור. בערב המקדש מואר בצורה מרשימה מאד. בחזית המקדש שני פסלים אדירים של רעמסס השני ואובליסק מרשים. נכנס אל המקדש ונלמד על ההירוגליפים השונים והכתובות ומה פירושן. נסיעה חזרה אל הספינה לארוחת ערב ולינה.


יום 7: עמק המלכים ומקדש מדינת האבו

נחצה את הנילוס אל הגדה המערבית ואל המדבר. נבקר בעמק המלכים - נקרופוליס - מתחם של אתרי קבורה פרעוניים מתקופת הממלכה החדשה שנחפרו אל תוך ההרים על מנת להרחיק שודדי קברים. נבקר במספר אתרי קבורה שנחפרו ובהם נמצאו מומיות ואוצרות רבים. נרד בפירים אל תוך חללי הקבורה של מלכים כמו תות אנך אמון ועוד.על קירות הפירים והכוכים ציורים ותבליטים מרשימים המתארים את החיים במצרים העתיקה. מכאן נמשיך אל אתר הקבורה של המלכה חתשפסות, המלכה החמישית בשושלת ה 18 של מצרים העתיקה. נלמד על כיצד נעשתה אישה לפרעה ואחד העצמתיים שבהם. מכאן נמשיך אל מקדש מדינת האבו אחד המקדשים המרשימים ביותר באזור לוקסור המתאר את נצחונו של רעמסס השלישי במלחמתו בגויי הים. המקדש הוא מבנה מפואר הבנוי כולו מאבן חול ובתוכו פילונים מרשימים, עמודים מהיפים ביותר ותקרות צבועות ואווירה של אינדיאנה ג׳ונס. בערב נטוס מלוקסור לקהיר. העברה למלון בקהיר לארוחת ערב ולינה.


יום 8: קהיר העתיקה כולל שוק חאן אל חלילי

נבקר היום בקהיר העתיקה ונלמד על התקופות השונות של הכובשים המוסלמים של קהיר כולל התקופה הפאטימית, התקופה הממלוכית והעות׳מנית. נבקר במסגד סולטן חסן המרשים ולידו מסגד א ראפעי. נבקר גם במוזיאון המצרי בו נמצא אוסף מרשים של ממצאים שנאספו באתרים ארכיאולוגיים שונים. נמשיך אל שוק חאן אל חלילי לסיור הליכה בין בתי הקפה, הדוכנים והחנויות השונות. ארוחת ערב ולינה בקהיר.


יום 9: מנזרי עמק נטרון - עמאן - תל אביב

נבקר היום ברובע הקופטי של קהיר ונלמד על הנצרות הקופטית ומעמדה במצרים. נבקר בכנסיה התלויה ואחר כך נסיעה למנזרים הקופטיים של עמק נטרון הנמצאים כשעה וחצי נסיעה מחוץ לקהיר. אחר הצהרים נסיעה לשדה התעופה של קהיר לטיסה לעמאן. לאחר המתנה קצרה טיסה לתל אביב


מחיר לאדם בחדר זוגי: 2975 דולר

תוספת לחדר ליחיד: 555 דולר


המחיר כולל

טיסות בינלאומיות

טיסות פנים קהיר - אסוואן. לוקסור - קהיר

לינה בקהיר ובאסוואן במלונות דרגת תיירות טובה. 3 לילות לינה בספינת נהר על הנילוס

כלכלה: 8 ארוחות בוקר, 6 ארוחות צהרים, 8 ארוחות ערב

כניסות לאתרים המצוינים בתכנית הטיול

מדריך ישראלי המכיר היטב את מצרים ומדריך מקומי דובר אנגלית

איש אבטחה מצרי צמוד באוטובוס

אוטובוס ממוזג

טיפים לנותני השירותים


המחיר אינו כולל:

ויזה למצרים

שתיה בארוחות

ביטוחים

טיפ למדריך הטיול הישראלי


הערה חשובה: ישנה אזהרת מסע למצרים. של מטה הלוחמה בטרור . זוהי המלצה בלבד והנסיעה למצרים היא על אחריותו הבלעדית של כל מטייל תוך כדי שלקח את שיקוליו.


ויזה למצרים: על מנת להנפיק ויזה למצרים נצטרך פיזית את הדרכון בליווי טופס ותמונות פספורט כחודש וחצי לפני הנסיעה. תהליך קבלת הויזות ארוך ויתכן גם סירוב מצד המצרים ללא שום הסבר.

מי שיש לו דרכון זר יכול להנפיק את הויזה בכניסה למצרים בשדה התעופה.


הרשמה לטיול:

לצורך הרשמה יש לשלם 750 דולר לאדם. יתרת התשלום בשלושה תשלומים עד חודש לפני היציאה לטיול. התשלום יעשה בדולרים או בשקלים לפי שער העברות גבוה של יום התשלום.


דמי ביטול על הטיסות:

מרגע ההרשמה לטיול ועד 30 יום לפני היציאה דמי ביטול של 100 דולר לאדם

30 יום לפני היציאה דמי ביטול מלאים

דמי ביטול על טיסות הפנים: 100 דולר לאדם


דמי ביטול על שרותי הקרקע במצרים

40 עד 30 יום לפני היציאה 45 אחוז דמי ביטול

29 יום ועד 15 יום לפני היציאה 60 אחוז דמי ביטול

14 יום ועד היציאה דמי ביטול מלאיםטיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page