top of page

איסלנד, 10 ימים


תאריך יציאה ב 2024: 2-11.8


האי איסלנד ממוקם בצפון האוקיינוס האטלנטי ונושק לחוג הקוטב הצפוני. התפרצויות וולקניות, קרחונים ושטפונות מעצבים את נוף האי ללא הפסקה. ברחבי האי חיים בסך הכל כ 380,000 תושבים. רובם צאצאים של ויקינגים שהחלו ליישב את האי בסוף המאה התשיעית לספירה. במרכז האי רמה געשית גבוהה וריקה מהתיישבות אנושית. האי יושב על״נקודה חמה״ בקרום כדור הארץ ולכן נמצא בו הרבה גייזרים, נביעות מים חמים, סדקים עמוקים, הרי געש, רעידות אדמה ותופעות גיאולוגיות מרתקות. טיול זה לוקח אותנו אל כמה מהמקומות המרתקים ביותר באי. חלקם מתויירים וחלקם לא.


מדריך: דודו בן צור - מתמחה באיסלנד ובחוג הארקטי מעל שלושים שנה. כתב צלם של מגזינים גיאוגרפים


רק בטיול הזה!! ביקור במפל בראורפוס, ביקור באתר ההתפרצות הוולקנית, מסלול הליכה אל קרחון היימברגיוקטל, מסלול הליכה אל קניון סטודלגיל (כל השאר מגיעים רק לנקודת תצפית מלמעלה), אוטובוס שטח גבוה, קבוצה של עד 25 מטיילים, מלונות בוטיק מיוחדים, ארוחות גורמה.

יום 1: תל אביב - חצי האי רקיינס, רקייויק

טיסה לאיסלנד דרך יעד באירופה. אחר הצהרים נחיתה בשדה התעופה בקפלויק. נצא לסיור בחצי האי רקיינס - אזור זה משופע בקילוחי לבה עתיקים וחדשים. נראה את המגדלור רקיינס ויטי והחוף הפראי הקרוב למגדלור. ארוחת ערב ולינה במלון ברקייויק


יום 2: חצי האי סנייפלסנס כולל שיט במפרץ בריידפיורדור

ניסע צפונה מרקייויק ונחצה את פיורד הלוויתנים במנהרה שנחפרה מתחת לפיורד עצמו. לקראת צהריים נגיע אל חצי האי סנייפלסנס ואל העיירה סטיקישהולמור הציורית. נצא לשיט חוויתי במפרץ בריידפיורדור המפריד בין חצי האי סנייפלסנס לבין הפיורדים המערביים. במהלך השיט נגיע לאיים קטנים עליהם מקננות אלפי עופות ים כמו פאפינים, ריסה שחורת רגל, קורמורנים, אוריות שחורות ועוד. לאחר השיט נמשיך בנסיעה לאורך חצי האי סנייפלסנס. נעצור לצילום ותצפית על הר קירקופייטל הפוטוגני. מכאן נמשיך למפנה הדרומי של חצי האי ונבקר בעיירה ארטנרסטאפי. נצא למסלול הליכה קצר לאורך קו החוף ובו תצורות סלע וולקניות מופלאות לצד הים ומושבות קינון של עופות ים. בהמשך נבקר בכנסיה השחורה של בודיר לצד החוף החולי והמיוחד. ארוחת ערב ולינה באזור בורגרנס.


יום 3: מעגל הזהב - תינגוויטלר, גייזר ומפלי גולפוס, כולל מפל ברוארפוס

נבקר היום בשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נתחיל עם נסיעה אל תינגוויטלר - אתר הפרלמנט הויקינגי העתיק הנמצא בתוך שמורת טבע לצד מצוק בזלתי. נצא למסלול הליכה בשמורת הטבע כולל אל הכנסיה הקטנה והציורית ואל קבריהם של המשורר האיסלנדי יונס הלגרימסון והסופר איינר בנדיקטסון. נמשיך משם אל מפל ברוארפוס - מי הנחל נדחסים אל תוך תעלה ומקבלים צבע כחול מיוחד. מכאן המשך אל הגייזר סטרוקור המתפרץ כל כמה דקות ואחר הצהרים נבקר במפלי גולפוס הגדולים. ארוחת ערב ולינה בסלפוס

יום 4: קלדרת נוסיפודלור ולנדמנלוגר

ניסע פנימה אל הרמות הגבוהות של דרום האי. נעבור לדרכי עפר וניסע למרגלות הר הגעש הקלה. הנוף מתחלף לנוף ירחי חצי מדברי שחור של סלע וולקני וכתמי טחב ירוקים. לקראת צהרים נגיע למרגלות קלדרה געשית גדולה בשם נוסיפודלור. נעפיל אל נקודת תצפית על הקלדרה והאגם שבתוכה. אחר כך נמשיך אל לנדמנלוגר - אחד המקומות היפים ברמות הגבוהות של איסלנד. הרים צבעוניים, נביעות קיטור, נחלים של מי קרחונים, מעיינות מים חמים וקילוחי לבה עתיקים. נצא למסלול הליכה אל הקניון הירוק, גריינגיל, משם נכנס אל מבוך סלעים וולקניים ותצפית על הנופים המיוחדים כל כך של לנדמנלוגר. נמשיך אל נביעת הקיטור הגדולה. נרד אל עמק עם פריחה של כותנה ארקטית ואחר כך נחזור אל נקודת ההתחלה ולרחצה במעיינות המים החמים הסמוכים. חזרה לסלפוס ולארוחת ערב ולינה.


יום 5: אתר ההתפרצות הוולקנית בפגראדלספייטל, מפל סקוגפוס ודירהולי

בבוקר ניסע לאורך חצי האי רקיינס עד לאזור הר הגעש פגראדלספייטל. נצא למסלול הליכה קצר עד לעמק אליו התנקז קילוח לבה ענק. נראה את תצורות הלבה השונות ועוצמת ההתפרצות שהיתה כאן ב 2021 וב 2022. נמשיך לאורך החוף הדרומי של האי. באופק נוכל לראות את קבוצת איי וסטמן. נפנה אל מפל הסלליינדפוס ונקיף אותו בהליכה. נראה את מניפת הסחף של נהר המרקפלוט המנקז את מי הפשרת הקרחונים לעמק הת׳ורסמורק. אחר הצהרים נצא מהעמק ונפנה מזרחה לאורך החוף הדרומי. נבקר במפל סקוגפוס המרשים ואחר כך בדירהולי - צוק מרשים מעל הים עם מגדלור ציורי והנקודה הדרומית ביותר באי. ארוחת ערב ולינה באזור


יום 6: שמורת סקפטפל, קרחון סווינספליוקוטול ולגונת הקרחונים, ״חוף היהלומים״

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב מהמאה ה 18. לקראת צהרים נגיע אל שמורת סקפטפל למרגלות כיפת הקרח של הווטנהיוקוטל. התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון ושטפונות עיצוב את הנוף כאן. נצא למסלול הליכה אל הלגונה של קרחון סווינספליוקוטל היורד מכיפת הקרח. נקודת תצפית על שפת הקרחון והלגונה שבקצהו. משם נמשיך מזרחה אל לגונת הקרחונים יוקלסרלון ונצא לשיט בלגונה בין קרחוני ענק הצפים במי הלגונה. סכוי טוב לראות כלבי ים כאן. נבקר גם בחוף היהלומים - חוף חלוקי אבן שחורים אליו נפלטים פיסות קרח הנראות כמו יהלומים על החוף השחור. ארוחת ערב ולינה באזור.


יום 7: מסלול הליכה בין שני קרחונים, הפיורדים המזרחיים

נסיעה קצרה תביא אותנו לתחילתו של מסלול הליכה לא מוכר לרוב התיירים. המסלול נמתח בין שני לשונות קרחונים ולאורך שטחי מרעה של כבשים איסלנדיות עד ללגונת קרחונים קטנה. נמשיך בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים של איסלנד וצמוד לרכס הר ווסטרהורן הציורי. למרגלות הדרך חופי ים פראיים ועופות ים רבים. נבקר בכפר הדייגים דיופיווגור הציורי. משם נמשיך בנסיעה לאורך דרך עפר הררית לצד מפלים רבים. לקראת ערב נגיע לעיירה איגלסטדיר. ארוחת ערב ולינה במלון באזור או בעיירה.


יום 8: קניון סטודלגיל, חוות מודרודלור, מפל דטיפוס ואגם מיווטן

נעלה לרמות המזרחיות של האי. נצא למסלול הליכה המוביל אל אחד הקניונים היפים באי. קניון סטדולגיל וקירות משושי הבזלת. הקניון התגלה רק בשנים האחרונות בעקבות בניית סכר באזור שגרם לירידת מפלס המים בנהר. קירות המשושים לצד מי הנהר הם מראה נהדר. נמשיך צפונה לאורך הרמות הגבוהות ונעצור להפסקה בפונדק דרכים ציורי בשם מודרודלור. המשך צפונה ונגיע לצפון מזרח איסלנד. נבקר בצד המערבי של מפל הדטיפוס - המפל הגדול באיסלנד והגדול ביותר באירופה. אלפי מטרים מעוקבים של מים נופלים כאן כל שניה. נמשיך מכאן לאזור אגם מיווטן ונתחיל לבקר באתרים שונים באזור. לינה וארוחת ערב באגם מיווטן או באזור מיווטן.


יום 9: אגם מיווטן, מפל גודפוס, אקוריירי

אגם מיווטן נמצא בצפון איסלנד. במהלך הקיץ מקננים כאן אלפי עופות מים מתוקים כמו ברבורים, צוללים, ברווזים ועוד. נסייר בחלקו הדרומי של האגם. נבקר במכתשים המדומים בסקוטסטדיר. נמשיך למסלול הליכה המתחיל בהעפלה אל הקלדרה קבארפייטל ומשם נרד אל מבוך סלעים וולקניים בדימובורגיר. נבקר בבריכות המים התרמיים בלגונה של מיווטן לרחצה ואחר כך נבקר אתר של נביעות קיטור גדולות, בריכות בוץ רותח ונביעות גופרית ומים חמים. מכאן נסיעה לכיוון העיר אקוריירי. בדרך נבקר במפלי גודפוס הציוריים. טיסת ערב לרקייויק. ארוחת ערב ולינה ברקייויק


יום 10: רקייויק - ישראל

נצא לסיור בעיר הכולל את כנסיית הלגרימסקירקיה, כיכר הפרלמנט, בית העיריה והאגם הסמוך. בצהרים העברה לשדה התעופה וטיסה לישראל דרך יעד באירופה.


*המסלול עשוי להשתנות ללא הודעה מוקדמת בגלל תנאי מזג אויר ותנאי דרך. דודו בן צור והנהג המקומי הם היחידים היכולים לקבוע את המסלול על מנת לא לסכן את הקבוצה.


מחיר לאדם בחדר זוגי: 5350 יורו

תוספת לחדר ליחיד: 1350 יורו


המחיר כולל:

טיסות: טיסה בינלאומית לאיסלנד, טיסת פנים מאקוריירי לרקייויק

לינה: בבתי מלון דרגת תיירות טובה עם שירותים ומקלחת צמודים בחדר

כלכלה: ארוחות בוקר וערב בלבד. ביום 10 ארוחת בוקר בלבד

תחבורה: אוטובוס נוח עם עבירות גבוהה. אוטובוס רגיל להעברות משדה התעופה ולסיור ברקייויק

סיורים מיוחדים: בהתאם למסלול כולל דמי כניסה ללגונה של מיווטן, שיט בין קרחונים, שיט מסטיקישהולמור

הדרכה: דודו בן צור

מסי נמל

טיפים לנהג

מפגש קבוצה

*שימו לב כי אין שירותי סבלות במלונות באיסלנד


המחיר אינו כולל:

סידורי הושבה בטיסות

ביטוחים

שירותי סבלות

ארוחות שאינן כלולות

שתיה בארוחות

טיפ למדריך הטיול הישראלידודו בן צור והמארגנים המקומיים אינם אחראים לשינויים, עיכובים או ביטולים בתכנית הטיול הנובעים מתנאי מזג אויר או תנאי הדרך או כוח עליון.


Comments


טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page