top of page

אינדונזיה - כולל ג׳אווה, סולוואסי, באלי ואיי קומודו, 16 יום

הטיול יוצא ב 21.9 וחוזר ב 6.10


מיוחד לטיול זה: לינה בווילה באלינזית. כולל ספארי לנדרוברים בבאלי. טיסת פנים לארץ הטוראג׳ה וחזרה. לטאות הדרקון של קומודו. *הטיול היוצא במאי 2023 כולל גם את פסטיבל וואסייאק בבורובודור - התכנסות של מאות נזירים בודהיסטים העולים לרגל אל המקדש בבורובודור ומשחררים מנורות דולקות אל השמים.


אינדונזיה היא ארכיפלג משווני עם למעלה מ-13,000 איים. ג'אווה, סולווסי ובאלי הם מהחשובים והמיוחדים באיי אינדונזיה. בג'אווה מתרכזים אתרי התרבות ההיסטוריים החשובים ביותר– המקדשים הבודהיסטיים וההינדואיסטיים שבאזור ג'וגג'קרטה.

בסולווסי נכיר את הקבוצה האתנית היחודית - הטורג'ה עם התרבות, טקסי הקבורה ובתי המגורים האופיניים להם הממוקמים בנוף הררי קסום עם טרסות אורז. באלי היא מתנת האלים לתושביה. זהו האי המפורסם ביותר באינדונזיה והאי היחידי שתושביו לא התאסלמו ונותרו הינדו. אלפי מקדשים פזורים ברחבי באלי בהם מתקיימים לאורך השנה טקסים מרהיבים עם תהלוכות ססגוניות של נושאות מנחות וכל זה טבול בנוף קסום של הרי געש, טרסות אורז וחופים יפיפיים עם דקלי קוקוס. מיוחד לטיול זה ביקור באי פלורס ובאיי קומודו על מנת לצפות בלטאות הדרקון הענקיות המיוחדות לאיי קומודו ולטבע האנדמי והייחודי לחלק זה של הארכיפלג.


ימים 1-2: תל אביב - דנפסר

טיסה מתל אביב לדובאי ומשם המשך בטיסה לאי באלי שבמרכז הארכיפלג האינדונזי. נחיתה בבאלי ביום למחרת בצהרים. לאחר סידורי אשרת הכניסה נתחיל את סיורנו באי באלי. ארוחת ערב ולינה בבאלי.

ימים 3-4 ג'וגג'קרטה

טיסה מבאלי לעיר ג׳וג׳קרטה שבג׳אווה, האי ה-5 בגודלו באינדונזיה אך המאוכלס ביותר. העיר ג'וגג'קרטה שוכנת במרכז ג'אווה ונחשבת לאחד המרכזיים התרבותיים החשובים במדינה גם בעבר וגם בהווה. נסייר במשך יומיים מלאים בעיר ובסביבותיה: נבקר ב-2 המקדשים החשובים ביותר באינדונזיה - מקדש פרמבנן ההינדואיסטי מן המאות 8-10 המאופיין בארכיטקטורה ותבליטים מיוחדים, ומקדש בורובודור הבודהיסטי – המקדש החשוב ביותר באינדונזיה ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו. המקדש נבנה במאות 8-9 ומסמל את התפיסה הקוסמית הבודהיסטית. נסייר בעיר ג'וגג'קרטה, ברכב, ברגל וברקשות מקומיות ונבקר בארמון השולטן שבמרכז העיר, בשוק הציפורים הססגוני ובמרכזי האומנות ועבודות היד המסורתיות: תיאטרון הצלליות הג'וונזי המיוחד בו נלמד על הכנת הבובות ונראה קטע מתיאטרון הצלליות המסורתי, בית מלאכה לעבודת הבטיק הג'וונזי הנעשית בטכניקה יחודית ובית מלאכה לעבודות כסף. באחד הערבים – נצא למופע רמיאנה בלט עם ארוחת ערב. נשלב גם סיור ג׳יפים מיוחד אל הר הגעש הפעיל מראפי. ארוחות ערב ולינה: ג'וגג'קרטה.


ימים 5-6: הר הגעש ברומו, מזרח ג׳אווה

נטוס מג׳וגג׳קרטה לעיר סורבאייה שבמזרח ג׳אווה. מסורבאייה נצא בנסיעה אל ההר הגעש ברומו. סביב הר הגעש חיים בני שבט הטנגריסי - מיעוט הינדי המתפרנס מחקלאות טרסות סביב הר הגעש ברומו. נעפיל בעזרת רכבים קטנים אל אחת הפסגות. ארוחת ערב ולינה בלודג׳ מיוחד על ההר. למחרת לפנות בוקר נצא עם ג׳יפים אל נקודת תצפית המשקיפה על הברומו ועל הר מרו - שני הרי געש פעילים הפולטים בפרקי זמן קצרים אפר וולקני כלפי מעלה. לאחר הזריחה עם הג׳יפים אל הקלדרה של הברומו. נפגוש את בני שבט הטנגריסים והסוסים שלהם שיובילו אותנו רכובים על גבי סוסים למרגלות הקלדרה. נעשה עוד דרך רגלית קצרה במדרגות על שולי הקלדרה על מנת לצפות בלוע הפעיל של הברומו. חזרה אל הלודג׳ ולאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה אל שדה התעופה של סורבאיה ונטוס אל העיר אוגו׳נג פנגדנג שבדרום האי סולווסי. ארוחת ערב ולינה באוג׳ונג פנגדנג.

*הפעילות באזור הר ברומו תלויה ברמת הפעילות הגעשית. במידה ותהיה פעילות געשית שעלולה לסכן את חברי הקבוצה הרי שיהיה שינוי בתכנית הטיול של אותו יום.

ימים 7-9: אוג'ונג פנגדנג – אזור הטורג'ה

סולווסי הוא האי ה-4 בשטחו וה-3 במספר תושביו באינדונזיה. נצא בטיסת פנים מאוג'ונג פנדנג ועד "ארץ הטורג'ה" (במקום נסיעה של 10 שעות!!) , חבל ארץ הררי יפהפה. משדה התעופה המקומי ניסע אל שער הטורג'ה המסמל את הכניסה ל"ארץ הטורג'ה"– עמק בגובה של כ-800 מטרים מעל פני הים בו חיים אנשי הטורג'ה בכפרים מסורתיים בין שדות אורז ומטעי קפה. אנשי הטורג'ה שחיו מבודדים באזור הררי שימרו את תרבותם, טקסיהם ואורח חייהם המיוחד. הטקסים החשובים ביותר בתרבותם הם טקסי הלווייה והקבורה הנמשכים ימים רבים. במהלך הטקסים שוחטים בופלו וחזירים רבים וקוברים את המתים במערות עם מרפסות בהן מניחים בובות מיוחדות (טאו טאו) המסמלות את נפשות המתים. לטורג'ה בתים מיוחדים הנקראים טונגקונן המסמלים את הקשר בין המנהגים והארגון החברתי, הדתי והמיתולוגי שלהם. הסיור יכלול יומיים של ביקורים בכפרים מסורתיים, באתרי הקבורה השונים, בשווקים ובטקסים. סדר הביקורים יקבע על פי לוח הזמנים של הטקסים. ארוחות ערב ולינה במקסאר.

*חלק מטקסי המוות והאבל של הטורג׳ה כרוך בהרג של בעלי חיים גדולים כמו חזירים ובופאלו. יתכן שלחלק מהמטיילים המחזה יהיה קשה.


יום 10: טורג'ה – באלי (אובוד)

בבוקר נצא בטיסה חזרה מאזור הטורג'ה לאוג'ונג פנדנג (במקום נסיעה של 10 שעות!!) משם נטוס לדנפסר בירת באלי. לאחר נחיתה ניסע לאובוד - עיירת אומנים ציורית השוכנת במרכז האי בנוף וקסום, בה נלון 4 לילות. ארוחות ערב ולינה: אובוד.ימים 11-13 באלי כולל ספארי לנדרוברים

האי באלי הוא המרכז של התרבות ההינדו באלינזית שנשארה באינדונזיה לאחר כניסת האיסלאם. במהלך השהייה נבקר במקדשים המפורסמים באי - מקדש האגם אולון דנאו, מקדש היער בטו קארו, מקדש הים טנה לוט; נבקר בטרסות האורז המפורסמות של ג'טי לואי וטגללנג, נצפה על הר הגעש הפעיל באטור ונבקר בטקסים באלינזים דתיים ומשפחתיים המתרחשים לפי לוח השנה הבאלינזי; באחד הימים נצא לטיול ברכבים לנדרובר איתם בכבישים קטנים וצדדיים בתוך כפרים לא מתויירים כדי לראות את "באלי האמיתית" כולל מחצבה מיוחדת לאבן באלינזית, יער הבמבוק של הר הגעש בטוקארו וארוחת צהרים בלודג׳ ג׳ונגל מיוחד; נשלב בימי הסיורים טקסים, טיולים ברגל, ביקורים בשווקים, בכפרי האומנים ובמכלולי בתים מסורתיים; ננצפה במופעי ברונג וקצ'ק. ארוחות ערב ולינה במלון בוטיק מיוחד באזור אובוד

*סדר הימים והביקורים בבאלי עשוי להשתנות בהתאם לטקסים הינדו באלינזים לפי לוח השנה הבאלינזי והמלצות המדריך המקומי.

ימים 14-15: האי פלורס ולטאות הדרקון של קומודו

נטוס מבאלי אל האי פלורס. לאחר נחיתה נצא לשיט אל קבוצת איי קומודו ובמיוחד לאי רינקה. בהתאם למדריכים המקומיים נתקרב אל אזור בו ניתן לראות את לטאות הכוח הענקיות הנקראות הדרקון של קומודו. ההתקרבות אל הזוחלים בהתאם להוראות הבטיחות של המדריכים. נשלב גם שנורקלינג ושחיה בחופים היפים של בידאדארי. למחרת בחלק המערבי של פלורס נבקר באזור כפרי על מנת להכיר קבוצה אתנית מיוחדת. ארוחת ערב ולינה בלבואן באז׳ו. בצהרים של יום 14 נצא בטיסה חזרה לבאלי. ארוחת ערב ולינה באזור חוף קוטה או לגיאן.

*חשוב לציין שלטאות הכח של קומודו הן חיות בר ולא תמיד ניתן לדעת את מיקומן או להבטיח מספר או התנהגות של הלטאות.


יום 16: באלי - תל אביב

טיסה מבאלי לדובאי. נחיתה בדובאי לפנות בוקר. בשעת הצהריים נמשיך בטיסה לתל אביב.

*ניתן לארגן מלון וסיור בדובאי בתשלום נוסף

**יתכן שינוי בסדר הימים וסדר הביקורים באיים השונים בהתאם למזג אויר וטיסות פנים.


מחיר הטיול: 7295$

תוספת לחדר ליחיד: 1500$


המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

טיסות פנים

בתי מלון מדרגה ראשונה בהתאם לרמה הנהוגה בכל אי. 4 לילות בוילה באלינזית במלון בוטיק

כלכלה: חצי פנסיון - ארוחת ערב מיום 2 ועד ארוחת בוקר ביום 16.

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לסיורים והעברות. ג׳יפים בברומו, לנדרוברים ליום 1 בבאלי

בקבוקי מים מינרלים במהלך היום

הדרכה: דודו בן צור ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית


המחיר אינו כולל:

ויזה לאינדונזיה: 300 דולר (מטיילים עם דרכון זר אינם צריכים להנפיק ויזה לאינדונזיה)

ביטוח נסיעות לחו״ל

ארוחות שאינן כלולות

בחירת מושבים

מטען חורג מעבר ל 15 קילו בטיסות פנים באינדונזיה


חשוב לדעת כי לישראל ואינדונזיה אין יחסים רשמיים והנפקת הויזה לוקחת זמן. יתכן גם מצב ששלטונות אינדונזיה יסרבו להכניס את הקבוצה מסיבות פוליטיות או בירוקרטיות. לדודו בן צור והמארגנים אין אחריות על מצב זה.Comments


טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page