top of page

איחוד האמירויות, 8 ימים

טיול עומק גיאוגרפי אל איחוד האמירויות כולל את אמירות אבו דאבי, אמירות דובאי, אמירות שהארג׳ה ואמירות פוג׳יירה. נבקר בסמלים של איחוד האמירויות כמו המסגד הגדול באבו דאבי, מוזיאון הלובר באי סעדיאיית, מגדל בורג׳ חליפה בדובאי, העיר העתיקה של דובאי וגם בדיונות האדומות של המדבר, כפר בתי אבן שמור באמירות שהרג׳ה, מסלול הליכה קל בואדי שיי, שמורת המנגרובים ולהקות הפלמינגו, מצודות המדבר ועוד. זה לא רק טיול באיחוד האמירויות אלא סמינר מטייל בחצי האי ערב. הדרכה: דודו בן צור - עיתונאי ומדריך טיולים.


רק בטיול זה!!! טיול רכבי שטח למדבר רובע׳ אל חאלי ונאת המדבר ליווה, הכפר נג׳ד אל מקסאר, שמורת המנגרובים של האי ג׳ובייל, שמורת הפלמינגו בראס אל חור, בית אברהם באבו דאבי


תאריכי יציאה: 4/1/24 או 1/2/24
יום 1: תל אביב - דובאי - אבו דאבי וארמון קאסר אל ווטאן

טיסה מתל אביב לדובאי. טיסה של כשלוש שעות מעל חצי האי ערב. נחיתה בדובאי בשעת הצהרים. לאחר סידורי כניסה ניפגוש את המדריך המקומי וניסע לאבו דאבי. נסיעה דרומה מדובאי של כשעה וחצי תביא אותנו אל אמירות אבו דאבי ולעיר אבו דאבי. אמירות אבו דאבי היא הגדולה והעשירה ביותר באיחוד האמירויות. העיר אבו דאבי יושבת למעשה על מספר איים המחוברים ביניהם במערכת גשרים וסוללות. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.


יום 2 אבו דאבי - מסגד שייח׳ בין זאיד, הלובר, בית אברהם, שמורת המנגרובים

נבקר במסגד שייח׳ בין זאיד - יצירה ארכיטקטונית מפוארת שנבנתה בשיש לבן ופתוחה למבקרים מוסלמים ולא מוסלמים. המסגד משלב סגנונות בניה מסורתיים עם אדריכלות מודרנית. מכאן נמשיך למוזיאון הלובר של אבו דאבי המציג יצירות אומנות מודרניות ועתיקות משחר ההיסטוריה ועד ימינו. המבנה כולו מכוסה בכיפת מתכת דמויית תחרה המחדירה אור אל תוך המוזיאון. המוזיאון מציג את האומנות כפי שהתפתחה משחר האנושות ומשלב בין מזרח למערב. נמשיך אל האי סעאדייאת בו נבנה לאחרונה בית אברהם - קומפלקס מרשים המוקדש לשלושת הדתות המוניתאיסטיות הגדולות - נצרות, איסלאם ויהדות. נקבל הסברים על המבנים המייצגים כל דת, על הקשר ביניהן ועל הסיבות להקים את המרכז. לקראת ערב נגיע אל קסאר אל ווטאן - ארמון הנשיאות הרשמי של אבו דאבי בו נערכות קבלות פנים וקונגרסים חשובים. נבקר בארמון המרשים ובאגפים השונים שלו. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.

יום 3: ספארי רכבי שטח אל תוך הרובע׳ אל ח׳אלי ונאת המדבר ליווה ניסע מאבו דאבי מערבה לכיוון הגבול עם ערב הסעודית. נכנס עמוק אל תוך הרובע׳ אל חאלי - אחד המדבריות הגדולים בעולם אותו חולקות ערב הסעודית, עומאן, תימן, כווית ואיחוד האמירויות. נלמד על תעשיית קידוחי הנפט שהתפתחה כאן. נרד עם רכבי השטח אל תוך מדבר הדיונות העצום ונחווה נהיגה בכמה מהדיונות הגבוהות ביותר בעולם (הנהיגה כאן לא נהיגה פרועה כמו בדובאי) צבע הדיונות משתנה בהתאם לתנאי האור וההרכב הכימי של החולות. ארוחת צהרים בתנאי פיקניק בנאת מדבר קטנה. נבקר בנאת המדבר של ליווה - אזור עצום בגודלו על גבול המדבר הענק עם נאות מדבר ענקיות של מטעי דקלים. באזור זה צמחה משפחת אל נחייאן ושבט באני יאס - המשפחות השולטות עד היום באבו דאבי ודובאי. אחר הצהרים נתחיל בנסיעה חזרה לאבו דאבי. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.


יום 4: האקווריום הגדול, שמורת המנגרובים, המרינה של דובאי

נבקר באקווריום הגדול של אבו דאבי שנפתח ממש לאחרונה. פארק ה sea world מציע למבקרים בו תצוגת בעלי חיים ימיים משמונה אזורים ימיים כולל החוג הארקטי, הים הערבי וקו המשווה כולל הנושא של שליית פנינים מהים. מכאן נמשיך אל האי גו׳בייל ואל שמורת טבע מיוחדת בה נוכל להתהלך בין שיחי המנגרובים הגדלים בשמורה. נלמד על בעלי חיים ימיים ועופות מים המאכלסים את השמורה ועל החשיבות האקולוגית של המנגרובים. נעזוב את אבו דאבי וניסע צפונה לדובאי. נתחיל את הביקור בדובאי עם ביקור במרינה של דובאי המוקפת גורדי שחקים הנראים כפלא הנדסי וארכיטקטוני. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 5: הפריים, שוק התבלינים, הקריק, בסטקייה ובורג׳ חליפה נפתח את הבוקר בנסיעה אל ה״פריים״ מבנה מופלא בצורת מסגרת מעוטרת ערבסקות בגובה 150 מטר. דרך המסגרת ניתן לראות את נוף גורדי השחקים של דובאי אבל בתוך הפריים הוקם מוזיאון נהדר המתאר את ההסטוריה וההתפתחות של דובאי מכפר קטן של שולי פנינים ודייגים לעיר מודרנית ועתידנית. נלך לאורך התצוגה הנפלאה ונעלה אל ראש הפריים ממנה נפרש הנוף של העיר. מכאן נמשיך אל החלק הישן של דובאי - השווקים משני צידי הקריק. נתחיל עם שוק הזהב, התבלינים והבשמים של דובאי ונגיע עד לקריק - רצועת מי ים רחבה החוצה את החלק הישן של העיר. נשוט בסירת האברה המסורתית ונחצה את הקריק אל שוק בצידו האחר של הקריק. נמשיך מכאן ברגל אל הבסטקייה - הרובע העתיק של העיר המשוחזר. נלמד על הבניה בבוץ ועל ה״ברג׳יל״ מגדלי קירור מסורתיים עשויי בוץ המקררים את הבית בקיץ הלוהט. ומהמסורת והישן אל החדש והפורץ גבולות - בורג׳ חליפה. המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר בעולם 825 מטר גובהו. הדרך אל המגדל עבורנו היא דרך קניון דובאי הענק. מעלית מהירה תביא אותנו לקומה 125 של המגדל. נלמד על הפלא ההנדסי הזה ועל איך הוא נבנה. מקומה 125 נוף נהדר של דובאי, המפרץ הערבי ולעתים גם של אירן. בשעת ערב מופע מדהים של מזרקות ומופע אור קולי על קירות המגדל. ארוחת ערב ולינה בדובאי


יום 6: הכפר נג׳ד אל מקסאר ומצודות המדבר במפרץ עומאן

נסיעה אל אמירות שהרג׳ה ואמירות פוג׳יירה. נבקר בכפר נג׳ד אל מקסאר - כפר אופייני לחצי האי ערב ומפרץ עומאן ששוחזר ושופץ. נעלה ברגל אל בתי הכפר והמצודה בראשו המשקיפה על נאת מדבר קטנה. נצא למסלול הליכה קצר בואדי שיי הנמצא למרגלות הכפר. מכאן נמשיך אל אמירות פוג׳יירה על מפרץ עומאן. נבקר במצודה הגדולה פוג׳יירה ונלמד על השושלות והשבטים ששלטו כאן לאורך שנים. מכאן נמשיך לעיר חור אל פקאן ונבקר במסגד מהמאה ה 15 ובשתי מצודות קטנות הנמצאות מעליו. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 7: שמורת ראס אל חור, מוזיאון העתיד, חוף ג׳ומיירה, הפאלם, הגלובל וילג׳ עם בוקר נבקר בשמורת ראס אל חור בפאתי דובאי. בשמורה להקות פלמינגו גדולות, לגונות מי ים ומנגרובים. נמשיך אל מוזיאון העתיד - אחד המבנים היפים והמיוחדים ביותר שנפתח ב 22.2.22 המוזיאון מוקדש כולו לטכנולוגיה של העתיד, חלל, פילוסופיה של העתיד ומבנה החברה בעתיד. על קירות המוזיאון חרוטים קטעי שירה שהגה השליט של דובאי רשיד אל מקטום. נמשיך בנסיעה במונוטרייל החוצה את העיר לאורכה וממשיך עד לאיי הפאלם. לאורך נתיב הנסיעה נוכל לראות את כל המבנים המפורסמים של העיר מבורג׳ חליפה אל מוזיאון העתיד, בורג׳ אל ערב, חוף ג׳ומיירה ומבט פנורמי על איי הפאלם - חצי אי מלאכותי שנבנה בצורת דקל ועליו הוקמו בתי מלון ובתים פרטיים לצד חופים יפים. לאחר ארוחת ערב נצא אל הכפר הגלובלי - מתחם גדול וצבעוני בו מתחמים רבים המייצגים מדינות רבות כמו תימן, קוריאה הדרומית, יפן, איחוד האמירויות, מרוקו ועוד. נבקר במתחמים השונים ונחזה במופעים של מוזיקה ומחול. לינה בדובאי.

*הפלמינגו הם עופות בר ולמארגנים אין אחריות על הימצאות הפלמינגו או כמות הפלמינגו.

יום 8 : דובאי - תל אביב

עם בוקר ניסע אל גן הקסמים - מתחם ענק של דמויות ופנטזיות עשויות פרחים וצמחים.לקראת צהרים נסיעה לשדה התעופה לטיסה לישראל.


הערה חשובה: יתכנו שינויים הנובעים מתנאי מזג אויר או תנאי דרך.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים.


מחיר הטיול: 2595 דולר לאדם בחדר זוגי

תוספת חדר ליחיד: 699 דולר


המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות עם חברת אמירטס

בתי מלון 5 כוכבים באבו דאבי ובדובאי

ארוחות בוקר לכל אורך הטיול, 7 ארוחות ערב, 2 ארוחות צהרים

תחבורה: אוטובוס ממוזג להעברות וסיורים

דמי כניסה לאתר הכלולים בתכנית הטיול

הדרכה: דודו בן צור + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

טיפים לנותני שירותים


המחיר אינו כולל:

ביטוחים

בדיקות קורונה

טיפ למדריך הטיול הישראלי

ארוחות שאינן כלולות
コメント


טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page