איחוד האמירויות, 8 ימים

טיול עומק גיאוגרפי אל איחוד האמירויות כולל טיול רכבי שטח אל נאת המדבר של ליווה וה״רובע הריק״ על גבול אמירות אבו דאבי וערב הסעודית. הטיול כולל את אמירות אבו דאבי, אמירות דובאי, אמירות שהארג׳ה ואמירות ראס אל חאיימה. נבקר בסמלים של איחוד האמירויות כמו המסגד הגדול באבו דאבי, מגדל בורג׳ חליפה בדובאי, העיר העתיקה של דובאי וגם בדיונות של מדבר רובע אל חאלי באבו דאבי, כפר בתי אבן שמור באמירות שהרג׳ה, שמורת המנגרובים, מצודות המדבר ועוד. הדרכה: דודו בן צור - עיתונאי ומדריך טיולים.

*הטיול למחוסנים בלבד.

תאריכי יציאה: 2 ינואר 2023
יום 1: תל אביב - דובאי - אבו דאבי

טיסת בוקר מתל אביב לדובאי. טיסה של כשעתיים וחצי מעל חצי האי ערב. נחיתה בדובאי בשעת הצהרים. לאחר סידורי כניסה ניפגוש את המדריך המקומי וניסע לאבו דאבי. נסיעה דרומה מדובאי של כשעה וחצי תביא אותנו אל אמירות אבו דאבי ולעיר אבו דאבי. אמירות אבו דאבי היא הגדולה והעשירה ביותר באיחוד האמירויות. העיר אבו דאבי יושבת למעשה על מספר איים המחוברים ביניהם במערכת גשרים וסוללות. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי


יום 2 אבו דאבי - מסגד שייח׳ בין זאיד, הלובר וארמון הנשיאות

נבקר במסגד שייח׳ בין זאיד - יצירה ארכיטקטונית מפוארת שנבנתה בשיש לבן ופתוחה למבקרים מוסלמים ולא מוסלמים. המסגד משלב סגנונות בניה מסורתיים עם אדריכלות מודרנית. מכאן נמשיך למוזיאון הלובר של אבו דאבי המציג יצירות אומנות מודרניות ועתיקות משחר ההיסטוריה ועד ימינו. המבנה כולו מכוסה בכיפת מתכת דמויית תחרה המחדירה אור אל תוך המוזיאון. ניסע לאורך הקורניש של אבו דאבי לצלם את קו הרקיע וגורדי השחקים של העיר. נבקר גם בקאסר אל ווטאן - ארמון הנשיאות בו נערכו השיחות בין ישראל לאיחוד האמירויות לקראת הסכמי אברהם. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.

יום 3: המנגרובים של האי ג׳ובייל, ספארי ג׳יפים בדיונות של ליווה עם בוקר ניסע אל האי ג׳ובייל מחוץ לעיר אבו דאבי. על האי בית גידול נפלא של מנגרובים, ערוצי מים ובריכות. נערוך סיור רגלי על גשרוני עץ המקיפים את השמורה. ישנן במות צפיה ומגדלים מהם ניתן לאתר ציפורים המוצאות מזון בין המנגרובים. מכאן נמשיך בנסיעה של כשלוש עד ארבע שעות אל נאת המדבר ליווה על גבול אבו דאבי וערב הסעודית. נצא לספארי רכבי שטח בדיונות מהגדולות בעולם. המדבר כאן הוא חלק מהרובע אל חאלי - אחד המדבריות הגדולים והיפים בעולם המכסה חלקים של ערב הסעודית, עומאן, תימן ואיחוד האמירויות. הסיור יכלול את נאת ליווה, מצודת המדבר וחוות גמלים שחורים. לקראת ערב ניכנס אל אחד המלונות המיוחדים - קאסר אל סראב הצופה על הדיונות הגדולות. ארוחת ערב ולינה במלון.


יום 4: זריחה על הדיונות, דובאי - חוף ג׳ומיירה וסוק אל מדינה עם זריחה נהנה מטיול רגלי על גבי הדיונות הצמודות למלון. לאחר ארוחת בוקר נתחיל את דרכנו חזרה לכיוון דובאי (הנסיעה באוטובוס). העיר דובאי יושבת לחופי המפרץ הערבי (הפרסי) ונחשבת לאחת הערים המודרניות והמסוגננות בעולם המודרני. דובאי היא אחת משבע אמירויות המרכיבות את איחוד האמירויות ונחשבת למרכז כלכלי ותיירותי חשוב. אחר הצהרים נבקר בחוף ג׳ומיירה ובסוק אל מדינה ממנו יש תצפית נהדרת על מלון בורג׳ אל ערב. ארוחת ערב ולינה במלון בדובאי.


יום 5: הפריים, שוק התבלינים, הקריק, בסטקייה ובורג׳ חליפה נפתח את הבוקר בנסיעה אל ה״פריים״ מבנה מופלא בצורת מסגרת מעוטרת ערבסקות בגובה 150 מטר. דרך המסגרת ניתן לראות את נוף גורדי השחקים של דובאי אבל בתוך הפריים הוקם מוזיאון נהדר המתאר את ההסטוריה וההתפתחות של דובאי מכפר קטן של שולי פנינים ודייגים לעיר מודרנית ועתידנית. נלך לאורך התצוגה הנפלאה ונעלה אל ראש הפריים ממנה נפרש הנוף של העיר. מכאן נמשיך אל החלק הישן של דובאי - השווקים משני צידי הקריק. נתחיל עם שוק הזהב, התבלינים והבשמים של דובאי ונגיע עד לקריק - רצועת מי ים רחבה החוצה את החלק הישן של העיר. נשוט בסירת האברה המסורתית ונחצה את הקריק אל שוק בצידו האחר של הקריק. נמשיך מכאן ברגל אל הבסטקייה - הרובע העתיק של העיר המשוחזר. נלמד על הבניה בבוץ ועל ה״ברג׳יל״ מגדלי קירור מסורתיים עשויי בוץ המקררים את הבית בקיץ הלוהט. ומהמסורת והישן אל החדש והפורץ גבולות - בורג׳ חליפה. המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר בעולם 825 מטר גובהו. הדרך אל המגדל עבורנו היא דרך קניון דובאי הענק. מעלית מהירה תביא אותנו לקומה 125 של המגדל. נלמד על הפלא ההנדסי הזה ועל איך הוא נבנה. מקומה 125 נוף נהדר של דובאי, המפרץ הערבי ולעתים גם של אירן. בשעת ערב מופע מדהים של מזרקות ומופע אור קולי על קירות המגדל. ארוחת ערב במסעדה הצופה על בורג׳ חליפה ועל מופע המזרקות. לינה בדובאי


יום 6: גן הפרחים, הכפר נג׳ד אל מקסאר ומצודות המדבר במפרץ עומאן

ניסע אל גן הקסמים - מתחם ענק של דמויות ופנטזיות עשויות פרחים וצמחים. מכאן נמשיך אל אמירות פוג׳יירה ומצודות המדבר. נבקר בכפר נג׳ד אל מקסאר - כפר אופייני לחצי האי ערב ומפרץ עומאן ששוחזר ושופץ. נעלה ברגל אל בתי הכפר והמצודה בראשו המשקיפה על נאת מדבר קטנה. מכאן נמשיך אל אמירות פוג׳יירה על מפרץ עומאן. נבקר במצודה הגדולה פוג׳יירה ונלמד על השושלות והשבטים ששלטו כאן לאורך שנים. מכאן נמשיך לעיר חור אל פקאן ונבקר במסגד מהמאה ה 15 ובשתי מצודות קטנות הנמצאות מעליו. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 7: מוזיאון העתיד, הפאלם נבקר במוזיאון העתיד - אחד המבנים היפים והמיוחדים ביותר שנפתח ב 22.2.22 המוזיאון מוקדש כולו לטכנולוגיה של העתיד, חלל, פילוסופיה של העתיד ומבנה החברה בעתיד. על קירות המוזיאון חרוטים קטעי שירה שהגה השליט של דובאי רשיד אל מקטום. נמשיך בנסיעה במונוטרייל החוצה את העיר לאורכה וממשיך עד לאיי הפאלם. לאורך נתיב הנסיעה נוכל לראות את כל המבנים המפורסמים של העיר מבורג׳ חליפה אל מוזיאון העתיד, בורג׳ אל ערב, חוף ג׳ומיירה ומבט פנורמי על איי הפאלם - חצי אי מלאכותי שנבנה בצורת דקל ועליו הוקמו בתי מלון ובתים פרטיים לצד חופים יפים. ארוחת ערב ולינה בדובאי

יום 8 : דובאי - תל אביב

לקראת צהרים נסיעה לשדה התעופה לטיסה לישראל.


הערה חשובה: יתכנו שינויים הנובעים מתנאי מזג אויר או תנאי דרך.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים.


מחיר הטיול: 2995 דולר לאדם בחדר זוגי

תוספת חדר ליחיד: 995 דולר


המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

בתי מלון מדרגה ראשונה

ארוחות בוקר לכל אורך הטיול, 7 ארוחות ערב

תחבורה: אוטובוס ממוזג להעברות וסיורים

דמי כניסה לאתר הכלולים בתכנית הטיול

הדרכה: דודו בן צור + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

טיפים לנותני שירותים


המחיר אינו כולל:

ביטוחים

בדיקות קורונה

טיפ למדריך הטיול הישראלי

ארוחות שאינן כלולות
טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות