top of page

איחוד האמירויות, 8 ימים

טיול עומק גיאוגרפי אל איחוד האמירויות כולל את אמירות אבו דאבי, אמירות דובאי, אמירות שהארג׳ה ואמירות פוג׳יירה. נבקר בסמלים של איחוד האמירויות כמו המסגד הגדול באבו דאבי, מוזיאון הלובר באי סעדיאיית, מגדל בורג׳ חליפה בדובאי, העיר העתיקה של דובאי וגם בדיונות האדומות של המדבר, כפר בתי אבן שמור באמירות שהרג׳ה, מסלול הליכה קל בואדי שיי, שמורת המנגרובים ולהקות הפלמינגו, מצודות המדבר ועוד. זה לא רק טיול באיחוד האמירויות אלא סמינר מטייל בחצי האי ערב. הדרכה: דודו בן צור - עיתונאי ומדריך טיולים.


תאריכי יציאה: 25/2 2023
יום 1: תל אביב - דובאי - אבו דאבי וארמון קאסר אל ווטאן

טיסה מתל אביב לדובאי. טיסה של כשלוש שעות מעל חצי האי ערב. נחיתה בדובאי בשעת הצהרים. לאחר סידורי כניסה ניפגוש את המדריך המקומי וניסע לאבו דאבי. נסיעה דרומה מדובאי של כשעה וחצי תביא אותנו אל אמירות אבו דאבי ולעיר אבו דאבי. אמירות אבו דאבי היא הגדולה והעשירה ביותר באיחוד האמירויות. העיר אבו דאבי יושבת למעשה על מספר איים המחוברים ביניהם במערכת גשרים וסוללות. נבקר בארמון הנשיאות, קאסר אל ווטאן, המרשים ונצפה במופע אור קולי על חזית הארמון. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי


יום 2 אבו דאבי - מסגד שייח׳ בין זאיד, הלובר, שמורת המנגרובים

נבקר במסגד שייח׳ בין זאיד - יצירה ארכיטקטונית מפוארת שנבנתה בשיש לבן ופתוחה למבקרים מוסלמים ולא מוסלמים. המסגד משלב סגנונות בניה מסורתיים עם אדריכלות מודרנית. מכאן נמשיך למוזיאון הלובר של אבו דאבי המציג יצירות אומנות מודרניות ועתיקות משחר ההיסטוריה ועד ימינו. המבנה כולו מכוסה בכיפת מתכת דמויית תחרה המחדירה אור אל תוך המוזיאון. המוזיאון מציג את האומנות כפי שהתפתחה משחר האנושות ומשלב בין מזרח למערב. נמשיך אל שמורת המנגרובים ומסלול הליכה קל על גשרוני עץ בין המנגרובים והלגונות. ניסע לאורך הקורניש של אבו דאבי לצלם את קו הרקיע וגורדי השחקים של העיר. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.

יום 3: אל עין ונאות המדבר, דובאי והגלובל ווילג׳ נסיעה מדובאי מערבה לכיוון הגבול עם עומאן. נבקר בעיר אל עין היושבת בפאתי המדבר הגדול, מדבר רובע׳ אל חאלי. אל עין היתה מקום המגורים של משפחת אל נחייאן לפני שעברה לאזור אבו דאבי. נבקר בנאת מדבר ומטע דקלים של אלפי עצי תמר. נכיר את מערכת תעלות ההשקיה ״הפלאג׳״ המשמשת עד היום חקלאים בחלקים גדולים של חצי האי ערב. נבקר בשוק הגמלים הענקי המשמש למכירה וקנייה של גמלים. נסיעה מאל עין לדובאי. נבקר בשוק מקורה ממנו תצפית יפה על מלון בורג׳ אל ערב. כניסה אל המלוןו בערב נצא לגלובל וילג׳ - קומפלקס אדיר של מתחמים המייצגים מדינות שונות בחצי האי ערב ובעולם.


יום 4: הפריים, שוק התבלינים, הקריק, בסטקייה ובורג׳ חליפה נפתח את הבוקר בנסיעה אל ה״פריים״ מבנה מופלא בצורת מסגרת מעוטרת ערבסקות בגובה 150 מטר. דרך המסגרת ניתן לראות את נוף גורדי השחקים של דובאי אבל בתוך הפריים הוקם מוזיאון נהדר המתאר את ההסטוריה וההתפתחות של דובאי מכפר קטן של שולי פנינים ודייגים לעיר מודרנית ועתידנית. נלך לאורך התצוגה הנפלאה ונעלה אל ראש הפריים ממנה נפרש הנוף של העיר. מכאן נמשיך אל החלק הישן של דובאי - השווקים משני צידי הקריק. נתחיל עם שוק הזהב, התבלינים והבשמים של דובאי ונגיע עד לקריק - רצועת מי ים רחבה החוצה את החלק הישן של העיר. נשוט בסירת האברה המסורתית ונחצה את הקריק אל שוק בצידו האחר של הקריק. נמשיך מכאן ברגל אל הבסטקייה - הרובע העתיק של העיר המשוחזר. נלמד על הבניה בבוץ ועל ה״ברג׳יל״ מגדלי קירור מסורתיים עשויי בוץ המקררים את הבית בקיץ הלוהט. ומהמסורת והישן אל החדש והפורץ גבולות - בורג׳ חליפה. המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר בעולם 825 מטר גובהו. הדרך אל המגדל עבורנו היא דרך קניון דובאי הענק. מעלית מהירה תביא אותנו לקומה 125 של המגדל. נלמד על הפלא ההנדסי הזה ועל איך הוא נבנה. מקומה 125 נוף נהדר של דובאי, המפרץ הערבי ולעתים גם של אירן. בשעת ערב מופע מדהים של מזרקות ומופע אור קולי על קירות המגדל. ארוחת ערב ולינה בדובאי


יום 5: הכפר נג׳ד אל מקסאר ומצודות המדבר במפרץ עומאן

נסיעה אל אמירות שהרג׳ה ואמירות פוג׳יירה. נבקר בכפר נג׳ד אל מקסאר - כפר אופייני לחצי האי ערב ומפרץ עומאן ששוחזר ושופץ. נעלה ברגל אל בתי הכפר והמצודה בראשו המשקיפה על נאת מדבר קטנה. נצא למסלול הליכה קצר בואדי שיי הנמצא למרגלות הכפר. מכאן נמשיך אל אמירות פוג׳יירה על מפרץ עומאן. נבקר במצודה הגדולה פוג׳יירה ונלמד על השושלות והשבטים ששלטו כאן לאורך שנים. מכאן נמשיך לעיר חור אל פקאן ונבקר במסגד מהמאה ה 15 ובשתי מצודות קטנות הנמצאות מעליו. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 6: מוזיאון העתיד, חוף ג׳ומיירה, הפאלם נבקר במוזיאון העתיד - אחד המבנים היפים והמיוחדים ביותר שנפתח ב 22.2.22 המוזיאון מוקדש כולו לטכנולוגיה של העתיד, חלל, פילוסופיה של העתיד ומבנה החברה בעתיד. על קירות המוזיאון חרוטים קטעי שירה שהגה השליט של דובאי רשיד אל מקטום. נמשיך בנסיעה במונוטרייל החוצה את העיר לאורכה וממשיך עד לאיי הפאלם. לאורך נתיב הנסיעה נוכל לראות את כל המבנים המפורסמים של העיר מבורג׳ חליפה אל מוזיאון העתיד, בורג׳ אל ערב, חוף ג׳ומיירה ומבט פנורמי על איי הפאלם - חצי אי מלאכותי שנבנה בצורת דקל ועליו הוקמו בתי מלון ובתים פרטיים לצד חופים יפים. ארוחת ערב ולינה בדובאי


יום 7: שמורת ראס אל חור, גן הקסמים, ספארי רכבי שטח עם בוקר נבקר בשמורת ראס אל חור בפאתי דובאי. בשמורה להקות פלמינגו גדולות, לגונות מי ים ומנגרובים. משם ניסע אל גן הקסמים - מתחם ענק של דמויות ופנטזיות עשויות פרחים וצמחים. לקראת צהרים חזרה למלון ואחר הצהרים נצא עם רכבי השטח למדבר הדיונות הגדול. נסיעה חוויתית עם נהגים מקומיים בין הדיונות האדומות. לקראת שקיעה נצא מהרכבים לצלם ולהתבונן בנוף המדברי הנצבע באדום. ארוחת ערב במאהל בדווי מיוחד כולל מופעי פולקלור. לינה במלון.

*הפלמינגו הם עופות בר ולמארגנים אין אחריות על הימצאות הפלמינגו או כמות הפלמינגו.

יום 8 : דובאי - תל אביב

לקראת צהרים נסיעה לשדה התעופה לטיסה לישראל.


הערה חשובה: יתכנו שינויים הנובעים מתנאי מזג אויר או תנאי דרך.

יתכנו שינויים בסדר הביקורים.


מחיר הטיול: 2275 דולר לאדם בחדר זוגי

תוספת חדר ליחיד: 620 דולר


המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות עם חברת אמירטס

בתי מלון 5 כוכבים באבו דאבי ובדובאי

ארוחות בוקר לכל אורך הטיול, 7 ארוחות ערב

תחבורה: אוטובוס ממוזג להעברות וסיורים

דמי כניסה לאתר הכלולים בתכנית הטיול

הדרכה: דודו בן צור + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

טיפים לנותני שירותים


המחיר אינו כולל:

ביטוחים

בדיקות קורונה

טיפ למדריך הטיול הישראלי

ארוחות שאינן כלולות
טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page