top of page

איחוד האמירויות בדגש מסלולי הליכה וטבע, 7 ימים

תאריך יציאה: 26.1 2023 תאריך חזרה 1.2 2023

מדריך: דודו בן צור


טיול מקורי ונדיר היוצא פעם בשנה. לגלות את איחוד האמירויות שמעבר לדובאי. לגלות את הפינות הנסתרות של חצי האי ערב. נבקר כמובן בבורג׳ חליפה בדובאי או במסגרת ובמוזיאון הלובר של אבו דאבי או מסגד שייח׳ זאיד אבל נגיע גם למקומות שמעט מאד תיירים מגיעים אליהם כמו צוק אבן גבוה מוקף דיונות אדומות באמירות שהרג׳ה, קניון עמוק ומופלא באמירות ראס אל חאימה. נצא בספארי רכבי שטח לחוויה גיאוגרפית אמיתית - מאבו דאבי אל נאת המדבר של ליווה ב״רובע הריק״ ודיונות מוריב מהגדולות בעולם. נתפנק בבתי מלון מהטובים ביותר בדובאי ואבו דאבי עם אוכל משובח.


יום 1: תל אביב - דובאי

נצא בטיסה מתל אביב מזרחה לכיוון האמירויות. נחלוף בטיסה מעל ירדן וחצי האי ערב. לאחר כשלוש שעות טיסה ננחת בדובאי -לאורך חופי המפרץ הפרסי/ערבי צמחה לה עיר עתידנית שהתחילה ככפר של שולי פנינים ודייגים בשולי המדבר הגדול של חצי האי ערב. נתחיל את הסיור בדובאי ולהכיר את החלקים השונים שלה המחברים בין ישן לחדש. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 2: הפריים, שוק התבלינים, הקריק, בסטקייה ובורג׳ חליפה

נפתח את הבוקר בנסיעה אל ה״פריים״ מבנה מופלא בצורת מסגרת מעוטרת ערבסקות בגובה 150 מטר. דרך המסגרת ניתן לראות את נוף גורדי השחקים של דובאי אבל בתוך הפריים הוקם מוזיאון נהדר המתאר את ההסטוריה וההתפתחות של דובאי מכפר קטן של שולי פנינים ודייגים לעיר מודרנית ועתידנית. נלך לאורך התצוגה הנפלאה ונעלה אל ראש הפריים ממנה נפרש הנוף של העיר. מכאן נמשיך אל החלק הישן של דובאי - השווקים משני צידי הקריק. נתחיל עם שוק הזהב, התבלינים והבשמים של דובאי ונגיע עד לקריק - רצועת מי ים רחבה החוצה את החלק הישן של העיר. נשוט בסירת האברה המסורתית ונחצה את הקריק אל שוק בצידו האחר של הקריק. נמשיך מכאן ברגל אל הבסטקייה - הרובע העתיק של העיר המשוחזר. נלמד על הבניה בבוץ ועל ה״ברג׳יל״ מגדלי קירור מסורתיים עשויי בוץ המקררים את הבית בקיץ הלוהט. ומהמסורת והישן אל החדש והפורץ גבולות - בורג׳ חליפה. המבנה מעשה ידי אדם הגבוה ביותר בעולם 825 מטר גובהו. הדרך אל המגדל עבורנו היא דרך קניון דובאי הענק. מעלית מהירה תביא אותנו לקומה 125 של המגדל. נלמד על הפלא ההנדסי הזה ועל איך הוא נבנה. מקומה 125 נוף נהדר של דובאי, המפרץ הערבי ולעתים גם של אירן. בשעת ערב מופע מדהים של מזרקות ומופע אור קולי על קירות המגדל. ארוחת ערב במסעדה הצופה על בורג׳ חליפה ועל מופע המזרקות. לינה בדובאי.


יום 3: הר המאובנים של שהרג׳ה וגן הקסמים

עם בוקר נפגוש במדריכים המקומיים שלנו וניסע לאמירות שהרג׳ה שנמצאת צפונית לדובאי. היעד שלנו הוא הר המאובנים המורכב מסלעי משקע ומוקף מדבר דיונות אדום ונפלא (האמת שקשה למצוא כאן מאובנים). נתחיל את הטיפוס לראש ההר בנוף ואדיות ועצי שיטה ונטפס דרך אחד הערוצים עד למישור סלעי בראש ההר ממנו נוף נפלא של דיונות המטפסות ומקיפות חלק מההר. מכאן נרד בזהירות, נחלוץ נעליים ונרד דרך הדיונות חזרה לנקודת ההתחלה. מכאן נסיעה חזרה לדובאי וביקור בגן הקסמים - שילב של גן בוטני ופיסול מאות אלפי פרחים וצמחים של דמויות, צורות ומבנים שונים הלקוחים מעולם הפנטזיה. ארוחת ערב ולינה בדובאי


יום 4: קניון ואדי נקב ושמורת ראס אל חור

נפגוש שוב את המדריכים המקומיים שלנו וניסע אל אמירות ראס אל חאימה. בדרך נחצה את אמירויות שהרג׳ה ואג׳מן. אנחנו עוזבים את החלקים המיושבים של איחוד האמיריות ונכנסים אל עומק המדבר ורכס הרי חג׳אר המפרידים בין עומאן לאיחוד האמירויות. גורדי השחקים ומכוניות הפרארי מתחלפים בהרי גרניט ועדרים על עיזים שחורות. לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל פתחו של קניון רחב ומכאן נתחיל ללכת אל תוך הקניון ההולך ונהיה צר. ההליכה היא בחלקה לאורך מדפי סלע ושכבות גיאולוגיות צבעוניות, הליכה בין בולדרים וגווי סלע. לאחר סיום המסלול ניסע חזרה לדובאי. בהתאם לזמן נשלב ביקור בשמורת ראס אל חור הנמצאת בשיפולי העיר - ביצות, מלחות ומנגרובים יוצרים כאן בית גידול מיוחד במינו בו נמצאים כל חורף מאות עופות פלמינגו. נלך לאורך גשרוני העץ עד לנקודת תצפית וצילום של הפלמינגו הוורודים. ארוחת ערב ולינה בדובאי.


יום 5 אבו דאבי - מסגד שייח׳ בין זאיד, הלובר ושמורת המנגרובים

נסיעה מדובאי דרומה לאבו דאבי. לאחר כשעתיים נגיע אל אמירות אבו דאבי - האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות והעיר אבו דאבי למעשה משמשת כבירה המדינית של איחוד האמירויות. העיר אבו דאבי נבנתה למעשה על מספר גדול של איים המחוברים ביניהם בגשרים. נבקר במסגד שייח׳ בין זאיד - יצירה ארכיטקטונית מפוארת שנבנתה בשיש לבן ופתוחה למבקרים מוסלמים ולא מוסלמים. המסגד משלב סגנונות בניה מסורתיים עם אדריכלות מודרנית. מכאן נמשיך למוזיאון הלובר של אבו דאבי המציג יצירות אומנות מודרניות ועתיקות משחר ההיסטוריה ועד ימינו. המבנה כולו נבנה על אי ומוקף ברובו ים, מכוסה בכיפת מתכת דמויית תחרה המחדירה אור אל תוך המוזיאון. כמו כן נבקר בשמורת המנגרובים על האי ג׳ובייל. נלך לאורך גשרוני העץ ללמוד על צמח המנגרוב והדרך בה הוא מצליח לשגשג במי ים מלוחים. בין צמחי המנגרוב וערוצי המים ניתן לפגוש עופות מים ודגים. ניסע לאורך הקורניש של אבו דאבי לצלם את קו הרקיע וגורדי השחקים של העיר. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.


יום 6: נאת המדבר של ליווה ודיונות מוריב

בבוקר ניפגש עם רכבי השטח והנהגים שאיתם נצא ליום של חוויות וגילוי חלקים פחות מוכרים של האמירויות. נחצה את אמירות אבו דאבי מערבה עד קרוב לגבול עם ערב הסעודית. לאחר כשלוש שעות נגיע אל חלק מה״רובע אל חאלי״ - הרובע הריק - אותו חלק ענק של מדבר כמעט ריק מאדם אותו חולקות עומאן, תימן, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות. בעזרת רכבי השטח ונהגים מיומנים נגיע אל דיונת מוריב הנחשבת לאחת הגדולות בעולם ואל דיונות נוספות ואל נאת המדבר של ליווה. לקראת ערב נסיעה חזרה לאבו דאבי. ארוחת ערב ולינה באבו דאבי.


יום 7: אבו דאבי - דובאי - תל אביב

בוקר חופשי להינות מחוף הים של אבו דאבי. בהמשך היום נסיעה לדובאי ונשלים ביקורים בעיר. בערב העברה לשדה התעופה לטיסה מדובאי לתל אביב.


*יתכנו שינויים בסדר הביקורים.


מחיר לאדם בחדר זוגי: 2495 דולר אמריקאי

תוספת חדר ליחיד: 750 דולר


המחיר כולל:

טיסות עם חברת ארקיע

מלונות דרגה ראשונה בדובאי ואבו דאבי

כלכלה: חצי פנסיון החל מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון

תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לסיורים והעברות. רכבי שטח ביום 6 (4 איש ברכב + נהג)

דמי כניסה לאתרים בורג׳ חליפה, המסגרת, מוזיאון הלובר, גן הקסמים.

הדרכה: דודו בן צור + מדריך מקומי + מדריכים מומחים טרקים באיחוד האמירויות

טיפים לנותני שירותים מקומיים


המחיר אינו כולל:

ביטוחים

בדיקות קורונה

ארוחות שאינן כלולות

טיפ למדריך הטיול הישראלי
Comments


טיולים נוספים
חיפוש לפי תגיות
bottom of page