ללפלנד נוסעים עם מומחה לחוג הארקטי. הטיול היחידי המגיע הרבה מעבר לחוג הארקטי אל לפלנד האמיתית וארצם של הסאמים (הלאפים) כ 300 קילומטר צפונית לרובניימי. יומיים של ספארי אופנועי שלג באזור אגם אינרי, גבול פינלנד-רוסיה, ביקור בכפר Nellim, עליה לראש האי Ukonkivi המקודש לסאמים. ספארי מזחלות כלבים של כ 4 שעות באזור Saariselka, התנסות ברכיבה על מזחלות איילים, ביקור במוזאון הסאמי באינרי, ביקור במפלים הקפואים בקורומה, שיט בשוברת קרח בים הקפוא ועוד. הטיול יודרך על ידי דודו בן צור –  מדריך מומחה לחוג הארקטי שהוביל טיולים ומסעות רבים בלפלנד, איסלנד וגרינלנד.

יום 1: תל אביב – הלסינקי – איוולו – חוות איילי הצפון

נצא בטיסת לילה ישירה של פינאייר מנתבג להלסינקי. נמשיך בטיסה מהלסינקי לאיוולו –  כ 300 קילומטר צפונית לרובניימי ולחוג הארקטי. באזור איוולו ואינרי חיים האינרי סאמי (לאפים). לאחר נחיתה העברה למלון באיוולו. כל מטייל יקבל חליפה מיוחדת לחורף של לפלנד, מגפי שלג, כפפות וברדס. לאחר מנוחה קצרה ניסע לביקור בחוות איילי הצפון. רועי האיילים יקבלו את פנינו. נלמד על גידול האיילים על ידי הסאמים ואפילו נתנסה ברכיבה על מזחלת איילים ביער המושלג והשקט. לאחר החוויה נתארח לקפה חם בקוטה לאפית. כל מטייל יקבל רשיון נהיגה בינלאומי לנהיגה על מזחלת איילים. חזרה אל המלון לקראת ערב. לאחר ארוחת ערב נצא לחפש את הזוהר הצפוני בשמי לפלנד.

יום 2: ספארי אופנועי שלג על אגם אינרי, דיג מסורתי באגם, הכפר Nellim 

מסלול אופנועי שלג משוער 90-100 קילומטר

לאחר קבלת קסדות והוראות בטיחות ונהיגה  נרד עם אופנועי שלג לנהר איוולו הקפוא. ניסע לאורך הנהר עד שנגיע לימת אינרי הגדולה. זהו אחד האגמים הגדולים ביותר בפינלנד המכיל מאות איים. נעצור לראות דיג לאפי מסורתי בעזרת רשת המתוחה מתחת לשכבת הקרח. נמשיך משם מזרחה לכיוון הגבול הפיני-רוסי אל הכפר Nellim – כפר של סקולט סאמי 9 קילומטר מהגבול פיני רוסי. נלמד על קבוצת הסקולט סאמי ונבקר בכנסיה הרוסית אורתודוכסית עשויה עץ. נתארח לארותת צהרים במלון יפה בנוי עץ. אחר הצהרים נחזור עם אופנועי השלג חזרה למלון באיוולו. לאחר ארוחת ערב נצא לחפש את הזוהר הצפוני.

יום 3: סאפרי אופנועי שלג לאי Ukonkivi, ומוזיאון התרבות הסאמית

מסלול אופנועי שלג משוער 100 קילומטר

היום נחקור ונגלה את החלק המערבי של אגם אינרי. נחצה את הימה הקפואה על גבי מסלולי נהיגה מיוחדים ומסומנים. המקומיים משתמשים באגם הקפוא כדרך לנוע ממקום למקום או להגיע לאזורי המרעה של איילי הצפון. לקראת צהרים נגיע ל- Ukonkivi – אי בצורת מצנפת הנחשב קדוש לסאמים ושימש עד המאה התשע עשרה כאתר פולחני והקרבת קורבנות. נחנה את אופנועי השלג למרגלות האי ונעלה במדרגות העץ אל ראש האי לתצפית על אגם אינרי והאיים הרבים. נמשיך משם אל העיירה אינרי לארוחת צהרים וביקור במוזיאון Siida – המוקדש כולו לטבע בלפלנד ולתרבות הסאמית. אחר הצהרים נחזור עם אופנועי השלג למלון באיוולו לארוחת ערב טעימה. בלילה כמובן שוב נצא לחפש את אורות הצפון.

יום 4: ספארי מזחלות כלבים בסריסלקה, רובניימי

נסיעה קצרה מאיוולו תביא אותנו לסריסלקה. זהו אזור של גבעות מושלגות ועצים מכוסי שלג. נבקר בחוות כלבי האסקי באזור ולאחר השתלמות קצרה על נהיגה ושליטה במזחלת הכלבים נצא לספארי מזחלות כלבים בנופים מהיפים בלפלנד. הנהיגה במזחלת כלבים היא החיבור האמיתי עם החוג הארקטי – השקט של היער, הכלבים ורעש המזחלת המחליקה על השלג. ארוחת צהרים בקוטה של חוות הכלבים. משם נצא לדרך ארוכה אל העיר רובניימי. לינה במלון ברובניימי.

יום 5: קניון הקורומה, המפלים הקפואים, העיר קמי

נסיעה של כשעתיים לחלק הדרום מזרחי של לפלנד. הדרך עוברת לצד נהרות קפואים וחוות מבודדות. לקראת צהרים נגיע לשמורת הטבע של קניון הקורומה. זהו האזור המערבי ביותר של יער הטייגה הסיבירי. נרד רגלית אל קניון הקורומה. נלך בין העצים המושלגים והנחלים הקפואים עד למפלים הקפואים הגדולים התלויים על מצוק הגרניט. נעלה ברגל אל חלק ממפלי קורומה הקפואים. נסיעה חזרה לכיוון רובניימי והמשך נסיעה דרומה ומערבה עד לעיר קמי היושבת על גדות מפרץ בותניה המפריד בין שבדיה לפינלנד. לינה במלון.

יום 6: שוברת הקרח סמפו וטירת הקרח לומילינה

בבוקר ניסע אל המזח ממנו יוצאת שוברת הקרח סמפו. נעלה על סיפון הספינה ונלמד על החשיבות של שוברות קרח בפינלנד. נצא לשיט של 4 שעות בים הקפוא של מפרץ בותניה. נערוך סיור מודרך על שוברת הקרח ונלמד על הדרך המיוחדת בה היא פועלת ושוברת קרח בעובי של כמה מטרים. לאחר ארוחת צהרים נרד אל הים הקפוא ונצא לשחיה בים הקפוא בעזרת חליפות הישרדות מיוחדות. נחזור חזרה לקמי ונבקר בטירת הקרח והשלג הנבנית כל חורף מחדש. לקראת ערב נסיעה לעיר רובניימי – ארוחת ערב חגיגית במסעדה לאפית מסורתית.

יום 7: סיור בעיר הלסינקי – טיסה לתל אביב

טיסת בוקר לעיר הבירה הלסינקי. נצא לסיור בעיר הלסינקי ונלמד על ההסטוריה השבדית – רוסית – פינית של העיר. נבקר בכיכר הסנאט, בשוק האוכל המקורה, בכנסיית טמפליוקיו ועוד. בהתאם למזג האויר נוכל גם לשוט לאי סומנלינה. בערב טיסה ישירה מהלסינקי לתל אביב.

*ספארי אופנועי שלג ומזחלות כלבים מבוסס על 2 מטיילים באופנוע או מזחלת

**המסלול עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג אויר ותנאי הדרך

***הנהיגה באופנועי שלג מגיל 18 ולבעלי רשיון נהיגה תקף. במקרה של נזק לאופנוע שלג ישנה השתתפות עצמית של עד 1000 יורו.

****הזוהר הצפוני הוא תופעה גיאופיסית התלויה בפעילות השמש ומזג אויר. למארגני הטיול אין שום אחריות על הופעת הזוהר הצפוני או לא בשמים. 

 

 

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2750 יורו 
תוספת לחדר ליחיד: 350 יורו

המחיר כולל:
טיסות בינלאומיות וטיסות פנים עם חברת פינאייר

לינה בבתי מלון דרגה ראשונה באיוולו, רובניימי וקמי

כלכלה: באיוולו כלכלה מלאה החל מארוחת ערב ביום הראשון, ברובניימי ארוחת ערב אחת. ארוחת צהרים על גבי שוברת הקרח. ארוחת צהרים במהלך ספארי מזחלות כלבים

ציוד וביגוד: חליפות ארקטיות, קסדה, מגפיים וברדס לכל פעילות אופנועי השלג ומזחלות הכלבים

פעילויות: ביקור בחוות איילים, ספארי אופנועי שלג לנלים, ספארי אופנועי שלג לאינרי, ספארי מזחלות כלבים בסריסלקה, ביקור במפלים הקפואים, שיט בשוברת קרח, ביקור בטירת הקרח, סיור בהלסינקי. 2 מטיילים על אופנוע שלג/מזחלת כלבים

תחבורה: אוטובוס תיירים נוח לסיורים והעברות

הדרכה: דודו בן צור ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית

מסי נמל

טיפים לנותני שירותים

מפגש קבוצה מכין לקראת הטיול

המחיר אינו כולל:
ארוחות שאינן כלולות
ביטוחים
הוצאות אישיות
טיפ למדריך הטיול

הערה חשובה: הנהיגה באופנועי השלג היא מגיל 18 ומעלה ולבעלי רשיון נהיגה תקף. במקרה של נזק לאופנוע השלג ישנה השתתפות עצמית של עד 1000 יורו.