טיול סתיו/חורף לאיסלנד, 8 ימים

בטיסה ישירה עם חברת Wowair!!!

בחופשת סוכות מ 4/10 בחופשת פסח 22/3 ו  1/4

טיול נדיר ומיוחד לאיסלנד בעונת הסתיו. הימים מתקצרים ובלילות יש סיכוי מצוין לראות את הזוהר הצפוני. מהגייזר ומפלי גולפוס אל הרמות הגבוהות של לנדמנלוגר ועמק התורסמורק. כולל לגונת הקרחונים, קרחון הווטנהיוקטל, הפיורדים המזרחיים, אגם מיווטן ומפל דטיפוס. ביקור בערים אקוריירי ורקייויק.

הדרכה על ידי דודו בן צור – מדריך מומחה לאיסלנד ולחוג הארקטי.

יום 1: ת"א – אירופה – רקייויק

טיסת בוקר ישירה מנתב"ג לאיסלנד; נחיתה באיסלנד בשעת הצהרים.  ניסע אל תינגוויטלר – הפרלמנט הראשון בעולם שהאיסלנדים בנו בתוך בקע טקטוני גדול; נמשיך לנהר ההויטה ומפלי גולפוס; נבקר בגייזר המפורסם המתפרץ מידי כמה דקות; במידה ומזג האויר יאפשר זאת נעפיל לאחת מפסגות קרחון הלנגיוקטל; ארוחת ערב ולינה באזור סלפוס.

יום 2: שמורת לנדמנלוגר כולל קלדרת לוטיפודלור

היום נעמיק אל תוך מרכז האי והנופים הפראיים של אזור הר הגעש הקלה – אחד הפעילים ביותר באי שעיצב חלק גדול מהנוף באזור; נעלה לתצפית על קלדרה געשית גדולה בשם לוטיפודלור שבתוכה אגם כחול. מראש הקלדרה נוף מרהיב. נצא לטיול רגלי בנופיה הצבעוניים והמיוחדים של שמורת לנדמנלוגר, מהיפות בשמורות הטבע של איסלנד; נרחץ במעיינות החמים הטבעיים של השמורה. ארוחת ערב ולינה באזור סלפוס.

יום 3: שמורת הת'ורסמורק, קרחון הגיגיוקטל, מפל הסקוגפוס ודירהולי

נחצה בעזרת רכב שטח נהרות קרחוניים ונעמיק אל עמק הת'ורסמורק המוקף לשונות קרח והרי געש כבויים – נגיע קרוב מאד לקרחון הגיגיוקטל ואזור ההתפרצות של הר הגעש האייפיטליוקטל מ 2010. נעלה לנקודות תצפית על קרחון המירדלסיוקטל ועשרות הנהרות המתנקזים מהקרחון אל החוף הדרומי של האי; נמשיך אל מפל סקוגרפוס המרשים; נבקר בדירהולי – הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד וצגם צוק מרשים עליו מקננים אלפי עופות ים כמו פאפינים, שחפים ועוד. ארוחת ערב ולינה באזור ויק.

יום 4: שמורת סקפטפל,קרחון סבינספליוקטל ולגונת הקרחונים

נמשיך מזרחה לאורך שפכי הלבה שמקורם בהתפרצות הר הגעש לאקי; נצא לטיול רגלי בשמורת סקפטפל בה ניתן לראות חלקים שונים של קרחון הווטנהיוקטל – הקרחון הגדול ביותר באירופה; נגיע אל סוורטיפוס – המפל השחור; נמשיך מזרחה אל לגונת הקרחונים יוקלסרלון – גושי קרח ענקים ניתקים מקרחון הווטנה וצפים במי הלגונה; ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 5: פסגת קרחון הווטנהיוקטל והפיורדים המזרחיים

נעפיל אל אחת מפסגות קרחון הווטנהיוקטל – הדרך העולה אל הקרחון עוברת לצד מורנות, מפלי מים ולשונות קרחון ענקיות. נכיר מקרוב תופעות הקשורות לקרחון כמו קרבסים ואת כיפת הקרחון. נמשיך לאורך הפיורדים המזרחיים וכפרי דייגים קטנים כמו הכפר דיופיוגור הציורי; ארוחת ערב ולינה באזור איגלסטדיר.

יום 6: מפל דטיפוס קלדרה קברפייטל, הלגונה של מיווטן

נחצה את הרמות המזרחיות של האי. לקראת צהרים נגיע אל צפון איסלנד ואל מפל הדטיפוס – המפל הגדול ביותר באירופה. אחר כך נמשיך לאיזור אגם מיווטן. נבקר במטבח של השטן – נביעות של קיטור ובוץ מבעבע. ניכנס אל הלגונה של מיווטן לרחצה במים חמים הנובעים מהאדמה. נעפיל אל ראש מכתש געשי קברפייטל ונצא למסלול הליכה מראש המכתש אל המבוך הגעשי בדימובורגיר. ארוחת ערב ולינה באזור מיווטן

יום 7: אקוריירי – רקייויק

נבקר במפל הגודפוס ואחר כך נמשיך לעיר אקוריירי – הגדולה בצפון איסלנד. טיסה מאקוריירי לרקייויק. נערוך סיור באתרים המרכזיים של רקייויק ואחר זמן חופשי להינות מהעיר המיוחדת הזאת. ארוחת ערב ולינה ברקייויק.

ימים 8-9: רקייויק  – תל אביב

בבוקר נשוט אל האי וידי הנמצא מול העיר רקייויק. האי שימש כמנזר לבנות וכן בו נבנה גם ביתו של ראש העיר הראשון של רקייויק. זמן חופשי גם להנות מהרחובות והבתים היפים של האי ומ״הרפה״ – מבנה זכוכית מרשים הבנוי על קו המים של הנמל. אחר הצהרים העברה לשדה התעופה וטיסה ישירה לישראל. נחיתה לפנות בוקר של יום המחרת.

מחיר לאדם בחדר זוגי: 2995 יורו
תוספת לחדר ליחיד: 750 יורו

 

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות עם Wow Air לאיסלנד וחזרה

טיסת פנים מאקוריירי לרקייויק עם אייר אייסלנד

7 לילות לינה במלונות דרגת תייירות טובה עם שירותים צמודים

כלכלה: חצי פנסיון החל מארוחת ערב ביום 2 ועד לארוחת בוקר ביום 8

תחבורה: אוטובוס עם עבירות גבוהה ונהג איסלנדי מיומן

הדרכה: דודו בן צור

טיפים

מסי נמל

המחיר אינו כולל

ביטוחים

שתיה בארוחות

ארוחות שאינן כלולות

טיפ למדריך הטיול

הערה חשובה: המסלול עשוי להשתנות בהתאם לתנאי מזג אויר ותנאי הדרך או כוח עליון. דודו בן צור אינו אחראי לשנויים, עיכובים או ביטולים הנובעים מכוח עליון

הזוהר הצפוני הוא תופעה גיאופיסית שלא ניתן לחזות במדויק מתי תופיע היות והיא תלויה בתנאי מזג אויר ופעילות השמש.