כולל: סינגפור, ג'אווה, סולוואסי ובאלי

תאריך יציאה: 6/5 2017
בדגש פסטיבל  Vesak – פסטיבל בודהיסטי הנערך אחת לשנה בבורבודור על ידי נזירים בודהיסטים מרחבי אסיה.

רק בטיול זה: מלון בוטיק יוקרתי בסינגפור, ספארי ג'יפים להר געש מראפי, מלון וילות מיוחד בבאלי, ספארי לנדרוברים לחלקים לא מוכרים של באלי, טרק לשבט באלי אגא בבאלי, מלון בוטיק על חוף הים בבאלי
טיול עומק גיאוגרפי לארכיפלג האינדונזי – פסיפס מרהיב של תרבויות, דתות, שפות ונופים. אינדונזיה היא דוגמא קלאסית של סינקרטיזם – שילוב של איסלאם עם הינדו בודהיזם. ממקדש בורבודור אל הר הגעש ברומו בג'אווה. משבטי הטורג'ה ומטעי התבלינים של האי סולוואסי ועד טרסות אורז, הרי געש, מקדשים וחופים בבאלי. כולל רפטינג בנהר האיונג בבאלי. בהדרכת דודו בן צור – מראשוני ובכירי המדריכים לאינדונזיה. במשך שנים חקר, כתב ותיעד את התרבויות והטבע של אינדונזיה כולל איריאן ג'איה (פפואה המערבית).

מה אומרים המטיילים: תודה מיוחדת על הטיול המדהים. הטיול לאינדונזיה בהדרכתך פתח לנו צוהר לסוג חדש של טיולים מיוחדים שמשלבים אתגר אישי ובמיוחד
חדירה ללימוד אורכות חיים של תרבויות עתיקות ימים. אנחנו מקווים להצטרף לטיולים נוספים שלך .מאד התרשמנו מהידע שלך ותשומת הלב שהקדשת לכל פרט . תשאר "דודו"

יום 1: ת"א – אירופה – סינגפור
טיסה ליעד באירופה ומשם המשך בטיסה לסינגפור; את הלילה נבלה במטוס.

ימים 2-4: סינגפור
נחיתה בסינגפור והעברה למלון בסינגפור; נבלה יומיים בסינגפור – מדינת עיר הבנויה על כמה איים. למרות התרבות הסינית הדומיננטית באי הרי שסינגפור היא למעשה פסיפס אתני מרהיב המשלב תרבות סינית, מלזית, הודית ואירופאית. הסיור יכלול אתרים מרכזיים באי יחד עם פארק הציפורים, הרובע ההודי ונקודות תצפית. הסיור יהיה בהדרכת מדריך מקומי; מדריך הטיול יטפל בהנפקת הוויזות לאינדונזיה. בערב נצא אל טיילת שפך הנהר השוקקת ממסעדות ובתי קפה.
לינה בסינגפור.

יום 5: סינגפור – ג'קרטה – ג'וגג'קרטה
טיסה לג'קרטה; לאחר סידורי הוויזה והכניסה לאינדונזיה המשך בטיסת פנים לג'וגג'קרטה שבמערב האי ג'אווה. אזור זה של ג'אווה היה מרכז תרבותי שלטוני של נסיכויות הינדו-בודהיסטיות ויותר מאוחר מרכז של סולטנות איסלאמית. נבקר במקדש פראמבנאן – קומפלקס מופלא של פגודות ומקדשים הינדיים המתארים באבן בזלת את סיפור הרמיאנא – אפוס הינדי חשוב; נתחקה אחר גילופי האבן המיוחדים; ארוחת ערב; לינה במלון בג'וגג'קרטה.

יום 6: בורובודור כולל פסטיבל Vesak
בבוקר נסיעה לבורובודור – מקדש הינדו-בודהיסטי עשוי כולו אבני בזלת ובנוי בצורת מנדלה – תבנית קוסמית של היקום דרכו מטפסים עולי הרגל אל החלק המייצג הארה פנימית. נכיר את גילופי האבן המתארים את סיפור חייו של הבודהה ונעפיל אל המפלס העליון שם נמצאים דמויות בודהה בתוך פעמוני בזלת גדולים. אחת לשנה חוגגים כאן את יום ההולדת של הבודהה בפסטיבל בודהיסטי גדול.  ארוחת ערב ולינה במלון בג'וגג'קרטה.

יום 7: טיול ריקשות,  וארמון הסולטאן, ספארי ג'יפים להר הגעש מראפי, מופע רמייאנה
נקדיש את היום לעיר העתיקה של ג'וג'קרטה. נצא לסיור ריקשות בעיר העתיקה ונבקר בשוק הציפורים. בסמוך נמצא גם מסגד ספיראלי מיוחד. נבקר בארמון הסולטאן ונוכל לחזות בתזמורת גמלאן המנגנת מוסיקה ג'וואנזית. נכיר את שומרי הסולטאן השומרים על פגיונות הקריס המקודשים. אחר כך נבקר במקום בו מייצרים את הבאטיק הג'אוונזי. נראה את תהליך היצור המורכב שלא השתנה מאות שנים. נסיעה אל מחוץ לעיר וספארי ג'יפים אל מרגלות הר מראפי – הר געש פעיל ופולט עשן ואפר וולקני. נלמד על ההתפרצות הוולקנית הגדולה שהיתה כאן ב 2010 וגרמה להרס רב. בערב נצפה במופע מוסיקה ומחול ג'אוונזי המספרים את סיפור הרמייאנה – האפוס ההינדי. ארוחת ערב ולינה בג'וגג'קרטה.

יום 8: סורבאיה והר ברומו
טיסת בוקר מוקדמת לעיר סורבאיה שבמזרח ג'אווה. משם ניסע אל הר ברומו דרך נוף של כפרים, עיירות, שדות טבק ואורז. ברקע הר הגעש מרו. בדרך נבקר בפארק הספארי טמאן בו ניתן לראות בעלי חיים אקזוטיים. נעפיל אל הר ברומו דרך כפרים וטרסות חקלאיות של חקלאים המנצלים את האדמה הוולקנית העשירה; לקראת ערב נגיע אל מלון הבנוי על צלע הר; ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 9: הר ברומו – סולוואסי
מוקדם בבוקר נצא עם ג'יפים מקומיים אל נקודת תצפית על הר ברומו ועל הר מרו; שני ההרים הם הרי געש פעילים ומעשנים. נצפה בזריחה מעל הרי הגעש ואולי נזכה גם לראות התפרצויות אפר וולקני של הר מרו. במקרה של התפרצות אפר וולקני בברומו יהיו שינויים בתכנית; נמשיך עם הג'יפים למרגלות המכתש של הר ברומו ונעפיל אל לוע המכתש בעזרת סוסים מקומיים ועזרה של המקומיים. לאחר ארוחת בוקר נסיעה לסורבאיה ומשם טיסה לאוג'ונג פדאנג שבדרום אי סולוואסי. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 10: אוג'ונג פדאנג – רנטפאו
לפנינו יום ארוך של נסיעה (כשמונה שעות) לאורך החוף הדרומי של סולוואסי. לאורך הדרך כפרי דייגים – אנשי הבוגי, מפרצים, מטעי גומי ותבלינים, טרסות אורז. הנוף יתחלף בנופים הרריים עד שנגיע אל ארץ אנשי הטורג'ה בגובה של כ 800 מטר. ארוחת ערב ולינה ברנטפאו.

ימים 11-12: ארץ אנשי הטורג'ה
נקדיש יומיים לסיורים וביקורים בכפרים של אנשי הטאנה טורג'ה. קבוצה אתנית יחודית שומרת על פולחנים וטקסים אמניסטיים לצד הדת הנוצרית הרשמית. הטורג'ה שומרים על תרבות פולחנית מרתקת הנוגעת לקבורה וסגידה לנשמות המתים. בעזרת המדריך המקומי ננסה למצוא טקס לוויה האופנייני לטורג'ה ולראות את בובות הטאו טאו ואת עצי המתים. נלמד על הבתים המיוחדים של הטורג'ה ועל תרבותם החומרית ותרבות גידול האורז. אם יאפשר הזמן נצא גם למסלול הליכה בין טרסות האורז וכפרי הטורג'ה. ארוחות ערב ולינה במלון.

יום 13: סולוואסי – באלי
מוקדם בבוקר נצא לדרך הארוכה חזרה לאוג'ונג פדאנג. אחר הצהרים טיסה מדנפסר שבאי באלי. העברה למלון מיוחד באובוד. המלון בנוי כולו לפי תרבות העיצוב והחומר הבאלינזי וצופה על טרסות האורז של אזור אובוד. ארוחת ערב ולינה באובוד.

ימים 14-15: אזור אובוד
המלון שלנו ממוקם באזור אובוד – מרכז באלי המאופיין בנוף של טרסות אורז, כפרים קטנים ויערות טרופיים; נוף ששימש הרשאה לאמנים מערביים רבים שבאו לבאלי בשנות העשרים והשלושים. נקדיש את היומיים הבאים לביקור בכמה מקדשים באלינזיים; נלמד על הדת ההינדו באלינזית ועל הקשר בינה לבין מבנה טרסות האורז ואדריכלות של המקדש והבית הבאלינזי; במקדשים נערכים טקסים צבעוניים ומיוחדים שלא תמיד ברורים למבקר זר; נבקר בכפרים קטנים ובנקודת תצפית על הר הגעש באטור שעדיין פעיל; נצא לרפטינג מסעיר בנהר איונג; הרפטינג מאפשר לנו להכיר את היער הטרופי של באלי ואת אורח החיים של הבאלינזים לאורך הנהר; לאחר הרפטינג ארוחת צהרים; בערב נצפה במופע קצ'אק – ריקוד באלינזי תיאטרלי לאור אש המשלב טראנס והליכה על גחלים; לינה במלון בוטיק מיוחד באזור אובוד.

*התכנית עשויה להשתנות בהתאם לאירועים הינדו באלינזיים שונים המתרחשים באזור על פי לוח השנה הבאלינזי.

ימים 16-17: ספארי לנדרוברים למרכז באלי, טרק אל שבט באלי אגא במזרח באלי
לפנינו יומיים של טיולים לחלקים הפחות מתויירים ומוכרים של באלי. נצא לספארי מיוחד העזרת רכבי לנדרובר לאזור הר געש בטוקארו במרכז האי. נבקר במחצבה בה כורים את האבן המיוחדת המשמשת לבניית מקדשים בבאלי. נבקר בבית מקומי ונתכבד בקפה מקומי ועוגיות מסורתיות. נעפיל אל יער הבמבוק סביב הר געש בטוקארו ונתארח במסעדה באלינזית מיוחדת שנבנתה על שיפולי ההר ונהנה מארוחת צהרים של מיטב המטבח הבאלינזי. את הלילה נעשה במלון בוטיק על חוף הים באזור סמיניאק. למחרת ניסע למזרח באלי ונצא מהכפר טנגננן לטרק של כמה שעות דרך יער טרופי אל אזור של טרסות אורז ותצפיות נהדרות על היער והים. באזור זה חיים הבאלי אגא – הילידים המקוריים של האי. לינה במלון על חוף הים וארוחת ערב חגיגית.

ימים 18-19: באלי – סינגפור – אירופה – תל אביב
בוקר חופשי להנות מהחופים של קוטה, השוק בלגיאן ועוד. בערב העברה לשדה התעופה; טיסה לסינגפור ומשם המשך טיסה ליעד באירופה; את הלילה נבלה במטוס; למחרת נחיתה והמשך טיסה לישראל.

מחיר לאדם בחדר זוגי:6850 דולר אמריקאי
תוספת לחדר ליחיד: 1355$
מחיר לבעלי דרכון זר: 6500 דולר אמריקאי

המחיר כולל:
טיסות בינלאומיות דרך אירופה וסינגפור לג'קרטה וחזרה מבאלי.
טיסות מקומיות: ג'קרטה – ג'וגג'קרטה – סורבאיה – אוג'ומג פדאנג – דנפסר.
לינה בבתי מלון דרגה ראשונה בסינגפור, ג'וגג'קרטה ובבאלי; יש לקחת בחשבון שרמת שירותי התיירות בהר ברומו וסולוואסי אינה גבוהה.
כלכלה: בסינגפור ארוחת בוקר בלבד; באינדונזיה חצי פנסיון.
תחבורה: אוטובוס תיירים לסיורים והעברות; רכבי שטח היכן שמצוין.
הדרכה: דודו בן צור + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
ויזה לאינדונזיה
טיפים

המחיר אינו כולל:
מסי נמל מקומיים (ישולמו במקום בכסף מקומי)
ביטוחים
הוצאות אישיות
ארוחות שאינן כלולות

הערה חשובה: 1. יציאת הטיול מותנית במינימום 8 מטיילים כשלאחד מהם דרכון זר. 2. היות ואין יחסים רשמיים בין ישראל לאינדונזיה הרי שדודו בן צור והמארגנים המקומיים אינם אחראים למקרה ששלטונות אינדונזיה יסרבו להעניק אשרה או להכניס את הקבוצה. במקרה כזה יוחזר למטיילים החלק של הטיול שלא נוצל עד נקודה זאת.